Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s flashem biosu

Zdravím mám takový problém s biosem, snažil jsem se ho flashovat na nejnovější verzi z operačního systému windows 7 64bit pomocí utilitky pro základní desky od asusu. Problém nastal při ověření biosu kdy mi to vyhodilo hlášku že nelze zkontrolovat a proto je instalace nedokončená nebo něco prodobného. Bezmyšlenkově jsem restartnul pc a samozřejmě zamrzlo a nešlo nic dělat, skusil jsem vyndat baterii a pak počítač zase v pořádku naběhnul ale mám trošku guláš z biosu protože nevím co tam je teď za verzi a nebo když dám everest nebo podobný prográmek tak mi to nic nenajde.. Mohl by mi prosím někdo poradit čím bych to měl naflashovat (pokazit) tentokrát ? Základní deska je ASUS M2N-E původní bios byl myslím 2007 datum přesně nevím a ten nový byl poslední update z roku 2010.

BIOS sa z WIN neflashuje aj keď výrobca tvrdí že to ide. Výrobca chce predať nový mainboard ... :))

BIOS sa flashuje jedine v realnom režime, ako jediná úloha.

Win má tých úloh a služieb mnoho, viac ako mnoho a nikdy nevedno co s čím príde do konfliktu a zda se neudeje neco iné ako autor software predpokladal.

Na Flash BIOS-u potrebuješ: bootovacie medium s DOS-om, Flashovaciu utilitku pre DOS, a správny BIOS.

Co je DOS zrejme nevieš.

Na servis si nepomyslel ?

Vím co je potřeba pro flash biosu z dosu a ano nebudeš věřit vím co je dos, dokonce si ještě nějaké příkazy z dřívější doby kdy nic jiného nebylo pamatuji. Nemusíš ze mě dělat osla, jen jsem se zeptal jestli se to nějak dá přeflashovat abych měl zase normální bios a ne takhle rozhašenej.

jestli se to nějak dá přeflashovat abych měl zase normální bios a ne takhle rozhašenej

už nějaký rok se epromky s biosem nedávají do patic, ale přímo pájí na desku.
pokud se ti z nějakého důvodu nepovede flashnout bios na první pokus (tímto zdravím flashování pod windows), můžeš si jít koupit novou desku.
zbytečný dotaz: měnil jsi procesor ze vyšší řadu co starý bios neznal, nebo jsi flashoval jen z nudy?

dual bios nemáš, tudy oprava nevede.
můžeš si ještě od někoho půjčit disketovou mechaniku, od výrobce stáhneš dosový flashovací soft, a opravíš to znovu z diskety.

ale tvoje deska obsahovala nforce chipset, tak se tak moc nestalo.

...už nějaký rok se epromky s biosem nedávají do patic, ale přímo pájí na desku...

- není pravda, pokud desky pro LGA1156 nepovažujete za prastaré. Někteří výrobci stále mají v paticích. Ono těch osm pacek není tolik.

...pokud se ti z nějakého důvodu nepovede flashnout bios na první pokus (tímto zdravím flashování pod windows), můžeš si jít koupit novou desku....

- nesouhlas, a to velmi urputný! Paměti se dají flashovat i zaletované na PCB!

Souhlas s tím, že jen člověk bez štipky sebezáchovy použije na takovou akci utilitu pro MSW a bez jištění UPS! Asus má více možností update BIOSu, mimo oné ulítlé utility pro kiddies je tu doporučeníhodný EZ FLASH. Ono si stačí hlavně přečíst manuál desky, Asus tomu tradičně věnuje celou kapitolu.

Nepřipomínám snad samozřejmou věc jako kontrola integrity staženého souboru...

by the way ( mimo jiné ) bios z windows jde flashovat pro Tvoji informaci, co jsem se dočetl u hodně lidí úspěšně. Neříkám že je to nejlepší volba ale když nedisponuji floppy drive ani flash diskem tak nemám moc jiných možností .. Další věc ano máš pravdu na servis jsem nepomyslel a ani myslet nebudu

To je snad vtip : nedisponuji ... ani flash diskem,,

... ani optickú mechaniku PC zrejme nemá. Ani Ty ju nemáš, ani externý disk ... nic ...

Ak nic z bežných vecí k PC nemáš, co do toho potom vŕtaš.

Bola zrejme hrozná nuda a rozhodol si sa z dlhej chvíle upgradovať BIOS.

Ne každý ke své práci na PC potřebuje flash disk, jinak optickou mechaniku mám a pokud vím do dnešních pc se moc nepočítá s floppy mechanikou.. btw externí disk je mi taky na dvě věci.. a upgradoval jsem bios z důvodu ne z nudy ! tak do mě přestaň rýt a běž si dělat domácí úkoly nebo něco, žádal jsem o radu ne o kritiku ! Děkuji

Nenechals v BIOSu aktivní položku "BIOS flash protection" nebo tak nějak podobně?
On už se teď BIOS nikde svým číslem verze nehlásí? Typicky se to píše podél spodního okraje obrazovky těsně po zapnutí PC.

K diskuzi ohledně flashování z Windows: je to zcela v pohodě za předpokladu, že ty Windowsy nejsou rozvrtané a nestabilní. Znal jsem jednoho, co flashoval BIOS zásadně v DOSu z diskety - přešlo ho to v okamžiku, kdy v půlce flashování nemohl z tohoto nejnespolehlivějšího média na světě přečíst soubor, který si předtím "pro jistotu" přečetl pod Windows. Tož tak se to má.

Položku bios flash protection jsem nikde nenašel takže předpokládám že jsem ji nenechal zapnutou:) jinak už jsem našel verzi biosu jak jsi říkal na spodním okraji děkuji je to 1/25/2010 revize 1703, tak nechápu proč mi program pod windowsem zahlásil že to neproběhlo úspěšně nebo nechápu co se vůbec stalo že tak zamrznul ..
Jinak děkuji za podpoření teorie flashu z windowsu konečně někdo normální. Každopádně věřím windowsu víc než 1,44 mb disketě