Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemůžu nastartovat Win 95

Zdravím všechny,
prosím potřebuji ze starého PC dostat data, jenže si najednou postavil hlavu a nechce naběhnout. Hlásí chybu v souboru CONFIG.SYS v povelech 35-37
Povel 35-36 v MODE.COM
Povel 37 v KEYB.COM
Dále píše, že schází soubor, nebo je chybný. MODE.COM, KEYB.COM a COMMAND.COM. Nic k tomu nemám, ani bootovací disketu, prostě nic. Co s tím?
Předem díky všem a nehrozte se. Prostě tam děda má něco důležitého a já to nemůžu dosta ven. Díky.Petr

Pánové, věřte mi, ale to jsem přesně dělal jako první, bohužel bez úspěchu. Proto jsem vsadil na to, že přes ten starej krám HDD konečně otevřu a tady zas mám tenhle problém. Když se pokusím otevřít HDD na jakémkoli PC (a že jich už bylo) tak se jakoby načte, ale při pokusu z něho cokoli stáhnout najednou zmizí a PC zamrzne. Tak fakt nevím. Mám šanci rozhýbat Win 95 a pokud ano tak kde a co postahovat? Díky

Teď píšu a pořád jsem psal z PC, které má HDD:-) Ten starý HDD tu mám připojený místo DVD. PC provedl kontrolu disku FAT. Při prvním pokusu se dokonce ukázal, ale jak jsem s ním chtěl začít pracovat, udělal to co vždy. Zasek se celý PC a starý HDD se ztratil, prostě tu najednou není.

To je celkem možné, že je K.O. Na tomhle PC jinou možnost připojení nemám. Jsou tu HDD SATA, ale teď se opět ukázal. Bojím se do něj šáhnout, aby se neopakovalo to co před tím, tedy, že zase vše zamrzne a on zmizí. Mám to vzdát? Jak z něj dostat data jinak? Je asi blbost se snažit ho dosta z FAT32 na NTFS a hlavně nevím jak, jen mě to napadlo. Sorry.

všechny novější operační systémy po win95 jejich disk vidí.
ten disk má nejspíš vadný souborový systém - pro fat/fat32 disky po mnoha pádech typická věc.
jestli má ten pc cd mechaniku, zkus nabootovat cd live linux, nebo existuje i hirensovo "mini xp". vyžaduje to ovšem normální velikost ram, kterou win95 nikdy neměly.