Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení externího HDD

Windows XP má problém s použitím větších než 2TB disků, viz např. článek zde.

Protože XP je pořád mým primárním OS, vybírám mezi dvouteráky (doposud mám doma největší 1,5TB). Pročítám diskuze pod jednotlivými modely na czc (2TB, USB3-snad zpětně kompatibilní z USB2) a není to žádné veselé čtení, všude plno problémů. Nemohu se nějak rozhodnout, co pořídit. Jesli nakonec nebude lepší koupit interní WD Caviar Green a strčit ho do prázného boxu..

Poraďte, nakopněte..

Jestli nechceš absolvovat Tankovu (i moji) eskamotáž s wdidle a zarovnáním zeleného WD, doporučuju Samsung SpinPoint F4 EcoGreen. Boxy bývají slušné Wellandy a Icy Boxy, stačí si jen vybrat dle požadované konektivity. Taky bys mohl zakoupit network disk (či NAS bednu + disk, toto ale vyjde podstatně dráž) a nakonektit si to domácí síťky (nejsou špatné třeba WD My Book Live).

Což o to, eskamotáž bych podsoupil, pokud bych to mohl jednoduše provést z USB připojení a nemusel zbytečně disk z krabičky vymontovávat (kdybych koupil hotové řešení s WD greenem), připojovat na SATA do PC a případně přenastavovat AHCI v BIOSu (teď si zaboha nevzpomenu, jak to v PC mám :-[ nastavené…)

Provedu nastavení wdidle a wdalign i z připojeného USB disku? Najde jej příslušná CD-boot utlilta?

Najde jej příslušná CD-boot utlilta?

Já jsem to sice dělal přes e-sata, ale neměl by být problém. V BIOSu (aspoň pro tuto operaci) bych enabloval "Legacy USB Storage Detect", pak na to normálně poštval ony utility. Samec se nelíbí :-)?

edit: AHCI zapínat nemusíš. Stačí připojit e-satu při vypnutém PC, pak zapnout box s diskem, následně PC - BIOS ti to najde jako standardní (interní) satu.

Ak to nechces prenasat tak ext. disk je zbytocny. Kup normalnu 3,5, hod ju do PC a na nu si zalohuj. Pred mesiacom som si tiez kupoval green disk na zalohu. Po precitani diskusii na CZC ma na WD presla chut a vybral som si 1,5TB Samsung (teraz ho nemaju ale toto je ten isty len ina kapacita) http://www.alza.sk/samsung-spinpoint-ecogreen-f4-2 000gb-d196289.htm
Stale nanho zalohujem (uz ostava len 500GB) a nemam jediny problem. Rychlost ma tiez nijako neobmedzuje, akorat hlucnost porovnavat nemozem pretoze moj predny 2000 ot. fan prebije aj mlyncek na orechy.