Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na domácí Wi-Fi

Dobrý den. Prosím o radu v oblasti, kde nejsem pevný v kranflecích. Přítelkyně má HP 625 W7 a nechala si připojit internet od společnosti Silesnet. Má na okně přijímací anténu a pomocí USB kablíku je propojena s HP. Vše funguje jak má, ale chtěla by být připojena tak, aby ji neomezoval připojovací kablík. Předpokládám, že by byl pro tento způsob připojení nutný Router s Wi-Fi. Můžete nám poradit jaké by bylo vhodné řešení v rozumné cenové relaci, případně jinou radu. Děkuji Vám předem za náměty a rady.

Dotazy na router se tu stále opakují. Na připojení jí bude stačit nějaký TP-Link WiFi router - řešení v řádu stokorun.
Musí si uvědomit, že dosah WiFi se snižuje každou překážkou a za několika zdmi už nemusí být dostatečný, zvlýšť v železobetonovém paneláku. Pokud chce pokrýt místnost, do které jí vede kabel a sousední místnosti, pak je to bez problémů

potřebuje přijmout wifi, a zároveň ho vysílat dál po bytě.
pro jediný pc v bytě na to stačí ap (router) co umí wds režim.

pokud předpokládá domácí síť s více pc, pak už to není ono. tam by potřebovala přijímací ap, a za ním router s vlastním wifi, dnes s novějším 802.11n.