Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno existuje v C funkce pro kontrolu přetečení?

Čau, potřebuju zkontrolovat přetečení, mám to v typu unsigned long a hlídat jestli to nepřeteče konstantu ULONG_MAX. Číslo musím načítat po znaku, takže vždy to přičítám tak, že vynásobím to staré 10 a přičtu tu načtenou číslici, ale když to přeteče, tak už je pozdě a číslo je malé a splňuje podmínku že je menší než ULONG_MAX. Použil jsem pomocné z usnigned long long, ale to funguje pouze v 32bitovém překladači, v 64bitovém je bohužel long a long long úplně to stejné číslo:( ..
Vím, že pro jiné jsou funkce které, to jakoby otestují dopředu, že to vyzkouší, ale v C o nich nevím, tak jestli jsou a nebo jestli někdo nemá nějaký nápad jak to vyřešit. Díky moc

už jsem to zkusil, jsem si to po krocích vypsal na papír.. akorát tam musí být i number == maximum u té císlice, protože to potom jinak vypíná při každé číslicí větší než to maxmod ..

ještě malej dotaz, jde smazat ten soubor nahraný tam? nemusel by ho nikdo najít totiž.. jen jestli nevíš jak? díky

oki a nic nic, já myslel po prvé to s tím, že tam má být jen cislice > ... jako, že tam nemá být to maximum ==... předtím, ale pak mi došlo, že jsi myslel, že ne => a to už jsem měl změněné, toho jsem si všiml ..

oki nevadí no, snad to nikdo nebude hledat :D .. díky moc za radu, už jsem nevěděl jak na to