Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem restart pc...

jak už asi víte, naistaloval jsem si ultimate x86, dneska během 4h se mi to 3x restartovalo s touto modrou potvorou...netuším proč...sorry za blesk...

Na stránkách výrobců jednotlivých komponent, ze kterých je počítač složen.
Minimálně budeš potřebovat ovladače pro základní desku a grafickou kartu. Pokud máš i jiné karty tak i pro ně.
Dál budeš potřebovat ovladače pro externí příslušenství, typicky tiskárny či skener.

tobě se to furt restartuje, a prohlížeč událostí ti žádné chyby (system, aplikace) nepíše?

ta odporná fotka (příště použij mozek a obrazovku foť bez blesku): proč ti to padá na ovladač snapman.sys od acronisu? buď máš k tomu softu placený support, a pak to řeš s nimi, nebo nemáš a pak s tím vypadni z pc.

s tím může souviset: používáš tam nějaké staré ide mechaniky? jestli ne, zakaž pata ide v biosu. ať máš ve správci zařízení jen sata řadič.

problem moze byt aj v RAM, doske, zdroji, apod.

inac ten snapman.sys na ktorom to pada je pravdepodobne nieco z Acronis-u (alebo podobneho SW), takze ak si tam cpal acronis tak to skus znova nainstalit uplne nacisto a uz tam necpi ziaden acronis ani nic podobne, proste to PC pouzivaj a nevrtaj do toho vselijakymi utilitami.
(instaluj len verzie programov u ktorych je na webe vyrobcu vyslovene uvedene ze su urcene pre tvoju verziu Win7, a instaluj len to co nutne potrebujes. Acronis nepotrebujes instalovat, zaloha sa da robit z CD apod)

no, jelikož u snapmana bylo asi 5 informací, tak jsem dal 4, kde se dalo...to znamenalo, že jsem to přepískl a nedal se pomalu ani spustit windows :D nakonec jsem to dal asi jen u 2 a zatím jede...prohnal jsem pc bootem a u paměti mi to vyhodilo asi 243 chyb a po hodině jsem to přerušil, nebo bych se asi nedočkal...takže dejme tomu, že to dělá paměť? zdroj proměřím...

u paměti mi to vyhodilo asi 243 chyb

U pameti musi byt 0 chyb. Uz 1 chyba znamena velmi nestabilny PC. Test RAM ide donekonecna, staci ho nechat 5-10hodin a ked je 0 ERRORS tak je RAM OK.

Takze ako prve skontroluj nastavenie RAM v BIOSe, hlavne napatie, a porovnaj so stitkom na module. Pripadne skus load defaults alebo aspon RAM dat na defaults ("by SPD"). Alebo skusaj RAM moduly po jednom

jen během dneška...

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Tue 11.10.2011 18:38:21 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\101111-24960-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntfs.sys (Ntfs+0x5A88)
Bugcheck code: 0x24 (0x1904FB, 0xFFFFF8800B201498, 0xFFFFF8800B200CF0, 0xFFFFF8800121EE45)
Error: NTFS_FILE_SYSTEM
file path: C:\Windows\system32\drivers\ntfs.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT File System Driver
Bug check description: This indicates a problem occurred in the NTFS file system.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system which cannot be identified at this time.

On Tue 11.10.2011 18:38:21 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: ntfs.sys (Ntfs+0x5A88)
Bugcheck code: 0x24 (0x1904FB, 0xFFFFF8800B201498, 0xFFFFF8800B200CF0, 0xFFFFF8800121EE45)
Error: NTFS_FILE_SYSTEM
file path: C:\Windows\system32\drivers\ntfs.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT File System Driver
Bug check description: This indicates a problem occurred in the NTFS file system.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system which cannot be identified at this time.

On Tue 11.10.2011 18:22:41 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\101111-21777-01.dmp
This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (nvlddmkm+0x7F86A3)
Bugcheck code: 0xBE (0xFFFFF8800F8806A3, 0x12783E121, 0xFFFFF880088512A0, 0xB)
Error: ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY
file path: C:\Windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys
product: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 280.26
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 280.26
Bug check description: This is issued if a driver attempts to write to a read-only memory segment.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 280.26 , NVIDIA Corporation).
Google query: nvlddmkm.sys NVIDIA Corporation ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY

On Tue 11.10.2011 17:35:04 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\101111-31137-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x7CC40)
Bugcheck code: 0x1E (0xFFFFFFFFC000001D, 0xFFFFFA8006524648, 0x2, 0xFFFFF8800AFD9100)
Error: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.

V prvom rade chod si kupit original Windows, alebo aspon pouzi original medium, ptz takto mas naisntalovany nejaky nefunkcny posahany crep urcite aj s virmi.
Za druhe treba skusit nainstalit Win znova nacisto a instalovat len garantovane spravny ovladac urceny pre 64bit windows ak su 64bit, najprv chipset, potom pre grafiku, vsetko zo stranok vyrobcov (vyrobcu dosky, grafiky).
Za tretie ked nic nepomoze tak to je pravdepodobne HW problem tak potom napr, treba skusit vymenit zdroj za silnejsi, RAM vyber nechaj len jednu, podtaktuj v BIOSe RAM, skontroluj nastavene spravne napatie RAM v BIOSe (podla stitku), apod. az kym nezistis cim to je. Nefunguje to tak jak si predstavujes ze napises znenie chyby a nejaky jasnovidec ti napise ze mas zle to a to. PC je extremne komplikovane zariadenie zlozene z mnohych "ciastocnych celkov" (asi jak 10 raketoplanov podratovanych dohromady), tak ked to nefunguje tak sa da len vylucovacou metodou zistit cim to je a vymenit ten vadny "ciastocny celok" :)

:) no, co jsem tak googloval, tak jsem zkusil přeinstalovat ovladače a podle toho, co kde psali, tak jsem to zkoušel dělat, jak radili...tudíž dnes už na to nemám nervy, zítra zkusím věřit na zázraky :) a raketa to asi bude, brzo jí vystřelím na měsíc (nebo aspoň z balkónu :D), nejsem trpělivý člověk, chci to vědět hned :D no, uvidím zítra...ale zatím to vypadá asi na vadné ram...