Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je složité vydat knihu?

Naprosté OT, za což se omlouvám, ale vím, že někteří zdejší už tohle mají za sebou.
Uvažuji nad tím, že bych sepsal knížku, o její přínosnosti bych nepolemizoval, to je relativní. Cílová skupina je relativně malá, takže je otázka, zda by o ni byl zájem.
Zajímá mne, jestli stačí s hotovou publikací třeba v PDF oslovit některé vydavatele a ti to po zvážení vydají/nevydají?
Co třeba autorské práva, pokud bych se při psaní určitých textů inspiroval z videí na youtube?
Případně kompilace různých textů z jiných knih, periodik, atd. Samozřejmostí jsou citace a odkazy na dané publikace/zdroje.

Díky za Vaše názory

Mě by se také libilo vydat knihu. Mám ji i sepsanou. Dokonce na to stát poskytuje nakladatelům dotace (je to o sluchovém postižení), ale vůbec nejsem schopen někoho oslovovat, etc.
Třeba z tohoto vlákna sosnu nějaké info, co a jak podniknout.
Potřeboval bych "osobního managera" (a nejen na psaní) se kterým bych se samozřejmě podělil o honoráře.
Můj problém je v tom, že umím lecos vytvořit, ale "neumím se prodat". :-(

a ještě bych doporučil napsat krátký email s drobným popisem a předpokládaným rozpočtem na vydání a odeslat to firmám v tvém městě. za sponzortví jasná reklama v knize. Pokud ti pár firem pošle pár k, už se to dá. další možnost je oslovit zastupitele a rovnou můžeš svoji knihu spojit s nějakou malou akci (stánek na náměstí) v tvém (nejbližším) městě. Ale je i mnoho jiných způsobů - ale myslím, že mejly firmám zcela postačí.