Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problem pri spustani starsej aplikacie (handle is invalid)

ahojte,

ked sa pokusam instalovat jednu aplikaciu a spustim setup.exe hned na mna vyskoci s malym oknickom ze "Handle is invalid" a setupu je koniec... Je to starsia aplikacia (1998), avsak na mojom desktope ide nainstalovat v pohode. system je winXPsp2 na oboch tak mi to vychadza ze mu vadi nejaka sluzba alebo aplikacia. vypol som vsetky aplikacie co sa spustaju po starte a skusil to tak, ale nepomohlo. vypnut si vsetky sluzby si netrufam, ale mam take tusenie ze to bude nejakou sluzbou co bezi na pozadi...

skusal som samozrejme aj google, avsak tam sa vsetky "rady" tykaju specifickych aplikacii a nie tejto mojej starej. avsak zistil som minimalne ze to ma cosi do cinenia s pravami. tak som skusil spustit aplikaciu cez Run As, a login lokalneho administratora. Cuduj sa svete = islo!!!! Skontroloval som si Local Users and Group ale moje domenove meno JE medzi administratormi. Len tak preventivne som dal take ownership na cele Cecko ale nepomohlo :( Jediny sposob ako spustit setup je ked dam Run As a login lokal admina.

Ok vravim si nainstalnem to a potom to uz pojde... Ale - Chyba! Aplikacia sa sprava presne rovnako. Jedina moznost ako ju spustit je Run As a login lokal admina.
Takze to uz som sa vytoceny nalogoval do systemu ako lokalny admin a pokusil sa spustit aplikaciu. A NEJDE!!!! Som prihlaseny ako lokal admin a aplikacia furt hadze "Handle is invalid". Opat jediny sposob ako ju pustit je dat Run As a login lokal admina...

(nekoncim :)

Dalsi neprijemny dosledok je ze ked uz to vyhodi "handle is invalid" a dam odhlasit sa zo systemu, tak mi vyhodi novu chybu ntvdm.exe - The application failed to initialize properly 0x0000142. Evidentne tieto veci spolu suvisia lebo ked sa pokusim spustit onu staru aplikaciu napr. 5x tak dostanem ntvdm chybu opat 5x...

A aby to nebolo malo zamotane, tak sa ukazalo ze existuje aj iny sposob ako spustit aplikaciu. Ak sa predtym pusti ina (tiez stara) aplikacia, ktora je zhodou okolnosti setup nejakeho programu. Tento staci pustit, hend zavret a zrazu ide vsetko ako ma!!! No uz som zufaly.

Ono je sice pekne ze poznam riesenie ako onu aplikaciu rozbehat, ale ten pocitac ma ist pre bezneho uzivatela a vysvetlovat mu ze pozri najprv pusti toto, potom zavri potom toto, alebo mozes aj run as a potom toto... Jedna sa o novy laptop a tak ten bezny uzivatel nie je celkom spokojny ze ma novy laptop ktory hned nejde :( [a tazko mu vysvetlit ze to preto ze chce pustat 10 rokov staru aplikaciu]

cize - nemate nejaky napad ako s tymto zabojovat?

dik moc, a sorry ze som to tak obsiahlo napisal

Ech, mozna placam, ale jestli to hlasi chybu NTVDM (coz je virtualni 16tibitovy engine WXP), je mozne, ze ti pod touto sluzbou bezi na pozadi nejaky proces, se kterym se tva aplikace pere (mimo to najdes ve spravci i polozku WOWEXEC a pridruzenou 16-b aplikaci). Zkus zjistit, jak se to chova ve sprave procesu, popr. aplikaci pod WOWEXEC odstrelit...

kompatibilny mod som skusal... neuspesne

ako "nastavit NTVDM tak, aby se pro každou 16-bit aplikaci spouštěla nová instance NTVDM (ale pozor, žere to zdroje)" ?

uz som mal aj lakanie celu NTVDM vymazat alebo dat disable :-) ale to by asi nebolo najzdravsie...

dik vsetkym za odpovede mimochodom

neviem ci to pomoze, ale skusal si spustat aplikaciu napr. v kompatibilnom mode win95,98?
prave tacitko -> vlastnosti -> kompatibilita a tam si vybrat rezim bud win95 alebo win98. najlepsie by ale bolo najst za tuto aplikaciu nejaky ekvivalent. alebo urobit link na ploche a spustat to ako si popisoval cez run as, aj ked toto riesenie sa mi vobec nepaci.

takze iba pre pripad ze by sa to niekomu stalo tiez a nevedel si rady... zistil som ze ked spustim onu zazracnu aplikaciu ktora dovoli neskor pustit aj onen setup problemovy tak sa spusti do procesov aj wowexec.exe tento ostane bezat a prave on vyzera byt klucom k tomu co pojde a co nie (ako nahle bezi wowexec.exe bezia vsetky 16b aplikacie v pohode...)

avsak toto zistenie velmi nepomohlo a pomohla az analyticka reinstalacia systemu, kde som si po kazdom upadate znacil ci to este ide...

ukazalo sa ze problem sposobuje citacka odtlackov resp. aplikacia pre nu. (ono na stranke vyrobcu to pisu, a je tam aj navod ako to odstranit ale koho by napadlo ze je to tym :EEE) cize to zhrniem iba kratko - ak mate dell latitude d620 s citackou odtlackov a nefunguju vam starsie aplikacie, tak odinstalujte "Document Manager" ktory sa instaluje s citackou odtlackov... Po tomto kroku funguje aj citacka aj 16b aplikacie.

Avsak stale nefunguje jedna aplikacia (Sage 12), je mozne ze a teda som citacku komplet odinstaloval... Holt Dell a Wave to este nemaju celkom uplne doriesene...

vsetkym dik za pomoc...