Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk pracuje v režimu sata 2, ale podporuje sata3

Ahoj, potřebuju poradit.

Mám ssd Corsair Force 3 (120GB) rychlosti 500/500MB/s.

Ale v testech se rychlost pohybuje kolem 200/200MB/s.

Program Hard Drive Inspector Professional hlásí toto: Váš disk pracuje pouze v SATA 2 (300MB/s), ale jeho optimální režim je SATA 3 (600MB/s). To může být příčinou sníženého výkonu disku.

Prosim poraďte mi co může být špatně?

Díky a posílam jeěte svojí sestavu:

ZK: asus sabertooth p67
CPU: i7 2600k
GPU: hd 6970
RAM: corsair vengeance 16GB (4x4GB)
SSD: Corsair force 3 120GB
HDD: 2x seagate barracuda xt 2TB
Zdroj: Corsair GS600

tak ještě jednou, pro méně chápavé:

VŠECHNY soudobé desky mají kombinované řadiče, ve kterých jsou (typicky) POUZE 2-4 SATA3 porty a zbytek portů podporuje maximálně SATA2. Je tedy třeba se s pomocí MANUÁLU (taková ta knížečka, která byla v krabici s deskou) UJISTIT, že disk je zapojen ve správném portu, který podporuje SATA3.

Píšu to jak pro blbce, protože to mnohým evidentně není jasné, přitom Cat to napsal naprosto jasně.

Reaguju sice na prispevek 2 roky stary, ale prave jsem nainstaloval HD inspectora a pise mi to same, co tazateli. Prekontroloval jsem jestli mam SSD Intel 240GB 520serie pripojeny na spravny SATA3 600MB/s a mam. Prekontroloval jsem jestli jsou OK ovladace, AHCI nastaveno. Udelal jsem benchmark disku v AIDA64 pouze sekvencni cteni 8MB bloku a rychlost je pres 500MB/s. Takze nejspis OK a problem bude v programu Hard drive inspector.