Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký gigabitový wifi router?

Zdar,
potrebuju router na doma pripojene 4 PC (respektive 3 + 1 IP telefon), kvuli android mobilu jsem se rozhodl, ze bude muset byt wifi, vyuziju i na notas. Wifi nepotrebuju zadny promakany, signal staci v obyvaku, kde bude router, maximalne kdyz dosahne i do vedlejsiho pokoje.

Urcite bych ale chtel, aby to podporovalo IPv6 a kdyz uz bude novy tak, aby mel i GLAN (1000MB). Nerozumim pasmum wifi, jak moc se hodi krome 2,4GHz i 5GHz?

Nasel jsem tohle, ale je to hrozne drahy, predstavoval jsem si cenu do 1.500,- maximalne.

Prosim o nejake alternativni navrhy, jestli to wifi 5GHz neni nijak nutne, tak bez toho se obejdu, ale tu GLAN bych tam asi chtel.

Změna předmětu, původně: Wifi router (host)

---posunuju se nahoru--- :-)

Z predchozi debaty vyplynuly dve krajni reseni:

vcelku levny router TP-Link wr1043nd - nema IPv6 a nema 5GHz (to nepotrebuju)

za dvojnasobnou cenu D​-Link Wirele​ss N Quadba​nd Router - ma uplne vse, ale ta cena...

potreboval bych nekoho, kdo by mohl posoudit jeste tyto dva, cenove na pul cesty mezi vyse zminenymi:

D​-Link DIR​-652 - nema 5GHz a ma plnou podporu IPv6

NETGEAR WNR3500L - nema 5GHz a ma to v sobe nejakej linux, o podpore IPv6 nepisou, ale predpokladam, ze kdyz je v tom linux, tak to IPv6 bude umet?

Edit: diky za predchozi odpovedi :-)