Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pády her pod Win 7

Ahoj všem,
ráda bych Vás požádala o pomoc s jedním problémem, který mi asi cca druhý měsíc otravuje život.

Delší dobu jsem měla nainstalované Win Vista 32bit. Po pár letech užívání jsem se setkala s problémem, kdy mi veškeré "novější" hry po spuštění a cca minutovém hraním spadly zpět do windows.
PC jsem přeinstalovala na Win 7,na což jsem se chystala delší dobu, s tím, že by mi to snad mohlo pomoci vyřešit situaci. Nestalo se tak,problém stále přetrváva a jak jsem již výše uváděla, "novější hry" jako např.Duke Nukem forever, dungeon siege III, Witcher II, Mass effect, Oblivion atp..padají.
Problém není v případě, že si chci zahrát neco starsiho jako Heroes III complete, might and magic nebo warcraft III. V jiném případě ale nepochodím.

Opravdu netuším v čem může být potíž, zatím jsem brouzdala různými fóry, updatovala ovladače na grafickou kartu atp.. ale vše bez úspěšného výsledku.

Konfigurace mého PC je: MB Asus P5E/2PCle/CF/R10/FW/GL, 775/1333, x38 Sata
CPU Intel core duo E8200 (2.66GHZ)
RAM 2x 2GB
HDD western digital 2x 500GB 7200ot SataII/300 16MB
graf.karta VGA Leadtek Winfast PX8800GT 512MB/256bit HDTV

Případné důležité info se samozřejmě pokusím doplnit.
Budu ráda za každou radu, předem Vám Všem díky..

no a jsme doma, vyměň zdroj za něco rozumného, ten LC-sráč je poukázka pro tvé PC na cestu do pekla.

pozadí: náročné hry více vytěžují CPU a GPU. V okamžiku, kdy se zvýší zátěž (novější hrou např.) se zvedne logicky i odběr, a ten zdroj to prostě nerozdýchá.

na tvé PC bude stačit 400W Seasonic OEM za cca 1000Kč s DPH.

Ten zdroj treba vymenit, ale problem sa tym nemusi vyriesit. Co tie teploty?
"a v testu sledovala teploty" Aky test, zatazenie systemu v Evereste?
"jinak vse v normalu" neviem co je podla teba normal, "na max.mi bezi MB" to uz vobec neviem, co myslis tym "max", najrozumnejsie by bolo skopirovat sem tie hodnoty.

doufam ze to takhle postaci..

Pole Hodnota
Vlastnosti senzorů
Typ senzoru W83627DHG + W83791D + ADP3228 (ISA 290h, SMB 2Ch/20h)
Typ senzoru GPU Analog Devices ADT7473 (NV-I2C 2Eh)
Název základní desky Asus P5E / P5E3
Detekováno vniknutí do skříně Ne

Teploty
Základní deska 38 °C (100 °F)
CPU 38 °C (100 °F)
1. CPU / 1. jádro 45 °C (113 °F)
1. CPU / 2. jádro 39 °C (102 °F)
Grafický procesor (GPU) 59 °C (138 °F)
Paměť GPU 59 °C (138 °F)
GPU prostředí 53 °C (127 °F)

Ventilátory
CPU 2344 RPM
Skříň č. 1 3835 RPM
Grafický procesor (GPU) 1453 RPM (30%)

Napájecí napětí
Jádro CPU 1.12 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 4.99 V
+12 V [ TRIAL VERSION ]
+5 V Standby 5.04 V
FSB VTT 1.18 V
Jádro severního můstku 1.36 V
Jádro jižního můstku 1.07 V
Jižní můstek PLL 1.52 V
DIMM 1.98 V
DIMM VTT 0.99 V
GPU Vcc [ TRIAL VERSION ]

Hodnoty proudu
CPU 7.64 A

Hodnoty výkonu
CPU 7.45 W

diky.
to puvodni byly hodnoty bez zateze.. pote jsem spustila zaklinače II a hodnoty vypadaly takto:

Teploty
Základní deska 39 °C (102 °F)
CPU 43 °C (109 °F)
1. CPU / 1. jádro 50 °C (122 °F)
1. CPU / 2. jádro 42 °C (108 °F)
Grafický procesor (GPU) 65 °C (149 °F)
Paměť GPU 65 °C (149 °F)
GPU prostředí 58 °C (136 °F)

zdroj to vyřešit nemusí, je to ale jeden z vážných kandidátů. Tu výměnu ale doporučuju minimálně preventivně. LC-Power zdroje totiž při svém "odchodu" sebou dost často berou celý pajšl počítače... takže se pak "ušetřená tisícovka" za zdroj mění v náklad za nové PC...