Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rozdelenie disku

Zdravím.
Kúpil som si nový disk a chcel by som ho začať používať v PC. Ako ho mám rozdeliť na dve partície? Dá sa to bez nejakého programu, len vo Windowse?
Disk je SATA2, OS je Windows XP.
Vďaka za pomoc.

pokud na tom disku neběží systém, je jen přidán jako druhý do pc, zvládne to i správa disků v xp.
místo zmenšování oddílu ho umí smazat a vytvořit několik menších - to znamená že přitom přijdeš i o data, pokud už na tom disku jsou.
bez ztráty dat umí měnit velikosti oddílů jen partition managery; mohou být součástí různých ultimatebootcd, nebo se instalují do windows.