Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po reset občas nenastartuje PC

stává se mi,(zdá se, že čím dál víc), že po restartu, jak z WINXP, tak mechanicky mi nenaběhne PC. PC jede.. větráky, zdroj, ale monitot vypne.. do standby, LED HDD svítí trvale. Nemůže být to být baterkou?

A ještě potřebuji vysvětlit funkci v BIOSE... PC HEALT STATUS : Reset case open status... DISABLE, co se stane, když zadám ENABLE.

může to být tou baterkou, můžeš ji změřit multimetrem při vypnutém pc /jeden kontakt na plechovou skříň druhý navrch baterky měla by mít 3volty/ nebo zkusit vyměnit. asus k8v tohle dělá všiml jsem si toho u víc desek. taky to může být čimkoliv jiným /zdroj, paměti, procesor deska/ taky jsem viděl že to dělala usb tiskárna a případně nějaká karta

nevím co se stane ta funkce se používá spíš vyjíměčně ve firmách -buď musí mít počítačová skříň mikrospínač zjistící otevření skříně-a kablík do desky - nebo má deska fototranzistor co zjistí že na desku dopadá světlo. vcelku k ničemu.

Tak baterka má 2,5V, což je asi mál, tak vyměním.

Ještě k to mu druhému dotazu, toto je v manuále k desce snad někdo vyvětlí:

Reset Case Open Status

Case Opened

If the case is closed, "case Opened" will show "No"
If the case have been opened, "Case Opened" will show"Yes"
If you want to reset "Case Opened" value, set "Reset Case Open Status"to
"Enable and save CMOS, your computer will restart.