Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno instalacia WXP

Zdravim , mam taky problem,na NB je 1 HDD:
1.BOOT (grub) Pri,hid FAT16
2.Pracovna(C:) Pri,Act NTFS XP home
3.Sukromna Pri,hid FAT32(LBA) XP home
4.Data (D:) log FAT32

grub/menu.lst :
foreground 000000
background F0F0F0

default 0
splashimage=(hd0,0)/grub/allegrocare.xpm.gz

tit le Allegro II cast
hide (hd0,0)
unhide (hd0,1)
hide (hd0,2)
rootnoverify (hd0,1)
chainloader +1
makeactive

title Sukromna cast
hide (hd0,0)
hide (hd0,1)
unhide (hd0,2)
rootnoverify (hd0,2)
chainloader +1
makeactive
no a Sukromnu cast si znamy dokaslal tak ze tam uz pomaly nejde nic spustit, teraz chcem na tuto cast hodit novu instalaciu,no len s takouto konfiguraciou som este nerobil,teda ako by som mal postupovat?
Dik za kazdu radu.

Preco to nepreinstsaluje ten kto mu to tak nakonfiguroval? (on by urcite vedel ako to preinstalit ;-)) :-)
V kazdom pripade by som si najprv odzalohoval terajsi MBR (ak nevies ako ho potom obnovit), ptz po reinstalacii tam bude pravdepodobne ten z WinXP. A skyryl by som vsetky ostatne particie (to ti podla toho konfiguraku aj grub robi, ale nie ked nabootujes z instal.CD, takze pred nabootovanim z instalacneho CD nabootuj tu "Sukromnu cast" nech sa skryju ostatne partisny, a po reboote nabootuj z intall.CD).

Ale ak mu to doseres tak na mna potom nenadavaj :-)

je to dost krkolomne nainstalovane3-[,MBR som odzalohoval,aj som skryl ost.particie,urobil novu instalacku,vratil som MBR do povodneho stavu a bolo to aj tak naprd,musel som nainstalovat a nakonfigurovat novy GRUB,pouzil som liveCD-kubuntu+SystemRescueCD 0.2.17(na baze Gentoo),vsetky systemy bezia a aj sa vidia :)),a inac dik za radu;-)
p.s.:mal som uz vseliake kombinacie , ale taku nie,preto som sa najprv spytal:-[

No, zabudol som este na to ze on si asi nejak automaticky odkryva tu svoju partisnu, a otazka je ktora partisna je oznacena ako aktivna, este v tom mohol byt problem. Ale ak si uz preinstalil aj grub tak ok, aj tak sa da :-)

P.S. podla toho konfiguraku by sa tie dve Win prave vidiet nemali, ak sa zvoli prvy tak sa odkryje prva a skryje druha partisna, a naopak.