Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dobíjení notebooku

Ahoj! Prosím, potřebovala bych poradit. Předem se omlouvám za polopatičnost výkladu svého problému. :) Včera jsem měla "nehodu" s kabelem na internet. Zakopla jsem o něj a u krabičky, ve které je přípojka, se mi podařilo utrhnout plastový kryt. V tu chvíli mi začal "chroptět" zvuk na notebooku (zrovna jsem používala Skype) a potom se celý PC "zasekl". Po dvojitém restartu se dal notebooku jakžtakž do pořádku, nicméně od té doby mi přestala ukazovat diodka i ikonka dobíjení. Nyní když zapojím adaptér do sítě, ikonka se nemění, ale ukazuje se mi postupně "zbývá 80%" a pokračuje vzestupně až ke "zbývá 100%". Diodka se mi také nerozsvítí, což dělávala. Mohl by mi tedy někdo poradit, co s tím??? Moc děkuju :) Jinak mám HP Pavilion dv6 s Windows 7, kdyby to mohlo pomoci...

"Hápéčka" mají jako málo který notebooky 3. piny (vývody kabelů z trafa).. Jeden je na kontrolní diodu dobíjení, druhý je plus a třetí je mínus, je možné že se kontakt na kontrolku mohl utrhnout, nebo jen je špatný dotyk, proto bych osobně doporučil zajít si do obchodu s "Hápéčkama" a poptat se po novém adaptéru, nebo si objednat na internetu, ale dávat pozor aby měl 3. piny ;-) :)

OMG ten pin neni na kontrolnu diodu :-D
Je na komunikaciu s nabijackou, aby NB vedel kolko wattova je nabijacka (ptz existuju aj slabsie mensie "cestovne"). Ked ten pin odpojis tak ti BIOS bude hlasit ze mas neznackove trafo a nemusi nabijat vobec (ale LED nema s tym pinom nic spolocne, tu ovlada nabijacia elektronika notebooku, mimochodom VELMI komplikovana elektronika. Keby to bolo tak jednoduche ze jeden dratik, to by som mal v robote cely den leharo kemping :)

A ked je notebook vypnuty a strcis do neho nabijacku tak to signalizuje LED diodou ze nabija?
S tym notebookom sa ti nieco stalo, tipujem ze zakopnutim na stole dost poskocil uplne staci 1cm a tym padom prastil o stol a nieco sa v nom poskodilo. Mohol sa poskodit aj disk (preto Windows blbol) ale aj ine veci (nejake kontakty elektroniky apod).

Ci to niecomu vadi nikto nevie, ale ked to nabija tak momentalne nemas problem, otazka je ze ci to nezdochne tesne po zaruke :) Ked to je v zaruke tak teoreticky mozes skusit reklamaciu, ale nehovor im o tom zakopnuti :D