Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závada disku? (OCZ VERTEX2)

Jen se chci před reklamací ujistit, že jde o hw chybu.
Jedná se o Mironeťáckou sestavu 5015 v příbuzenstvu (mnou doporučenou :-):-|),
deska ASUS P8P67-M PRO REV 3.0, disk OCZ VERTEX2 SSD 60GB, win 7 Professional.

- občas jej Bios - tedy EFI, nevidí, při dalším zapnutí OK, kabely řádně připojeny.

- když naběhne normálně, vše funguje dokud neotevřu průzkumníka s C: diskem.
při pokusu o nějakou akci na C: počítač zatuhne, cca po minutě naskočí nic neříkající
BSOD (Doporučení vypnout a zapnout v nouzovém režimu...)

- při kontrole disku HDScanem - Smart ukazuje vše zeleně, Smart Offline zatuhne buď hned na začátku nebo po pár procentech. U dalších disků v PC je ve vteřině hotovo.

- při av testu (Avast) po restartu, před systémem, zatuhne test po pár procentech
- stejně při SuperAntiSpyware testu v normálu i v nouzáku

- překopírovat soubory z C: jinam nejde ani portable Freecommanderem umístěným na D:
(spustí se stejné kopírování jako z Průzkumníka a vše po chvíli zatuhne).

- zajímavé je, že Firefox na C: funguje celý den normálně
- hry instalované na jiný disk také běží celé hodiny bez problému,
takže nejspíš chyba hw nežli systému.

Co vy na to?

podla chybového výpisu je ssd disk k.o. a to buď disk samotný,alebo prípojný káblik...skús vymeniť káblik,možno problém zmizne,je tu ešte jedna možnosť-na niektorých doskách musí byť ssd disk pripojený na sata konektore č.1 aby bol korektne rozoznaný a inicializovaný,prečo je to tak,na to si netrúfam odpovedať,ale väčšinou to zaberie,pokial nieje vadný samotný ssd disk...