Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parabola D-Com 2,4GHz 21dBi

Dobrý den,

potřeboval bych poradit ohledně Wifi antény. Dostala se mi do ruky tato Wifi anténa: Parabola D-Com 2,4GHz 21dBi (http://wifi.aspa.cz/parabolicka-antena-2-4ghz-21db i-60cm-zz2g4p21-z36769/). Chtěl bych se zeptat, jestli jde připojit k Wifi kartě v PC. A jestli by jste mi mohli poradit jakou Wifi kartu si pořídit. Chtěl bych aby byla v zapojení do PCI slotu, pokud možno aby běžela na pásmo 2,4/5 Ghz, nebo jen na 2,4 Ghz ale rychlost 300 Mb/s a pokud možno aby k ní šla hlavně připojit tato anténa. Nebo si musím koupit AC a Router?

Díky Všem za rady

Skorej zacni tym, na aku vzdialenost to potrebujes a na aky ucel. Bez predbezneho premerania uvazovanej linky sa vystavujes riziku, ze kupis vsetko potrebne a nebudes to moct pouzit. Pasmo 2.4GHz je v sucastnosti velmi problematicke pri pouziti vonkajsieho prostredia.
Ako tak sa da wifi na 2.4G este pouzivat vo vnutornom prostredi.

Chci to na malou vzdálenost řádově se pohybuje kolem 300 až 500 metrů. Tak co by jste mi doporučil? Zatím by to mělo sloužit pouze abych se připojil ke kamarádovy. Ale nechtěl bych zůstat jen u toho pak bych i třeba uvažoval o tom, mít anténu na mnohem vyšší dosah. Já se ve WiFi anténách vůbec nevyznám a ve WiFi sítích jsem nováčkem.

Ides na to uplne zle. Mas antenu a poziadavky co nejdu dokopy.
V prvom rade je dolezite vzdialenost, v druhom rade viditelnost, v tretom rade freshnelova zona, vo stvrtom rade zarusenie prostredia a v neposlednom rade techhnologia, ktoru pouzijes.
300Mb/s spoj urcite nepostavis, ale pokial pouzijes propietarne technologie profesionalnych vyrobcov ako su napriklad Mikrotik alebo "jubiki", tak 3 ciferne cislo to byt moze.
Zabudni na pci slot a zabudni, ze ta to bude stat menej ako 5 cifernu sumu.
Este stale chces budovat takyto spoj?

Tak jde vidět, že tomu rozumíte víc než já. Tak jakou sestavu mi prosím doporučíte? Chtěl bych aby to bylo na pásmo 2,4/5 Ghz hlavně. A je mi jedno jaké to bude zapojení jestli přes WiFi kartu v Pc nebo přes Acess Point. Anténu asi všesměrovou nemusí být ale chtěl bych na velkou vzdálenost. Anténa zatím stačí do pásma 2,4 Ghz. Chci to na obě pásma z toho důvodu, že až budu v budoucnu chtít přejít na 5 Ghz tak ať nemusím řešit nic víc než jen anténu ten zbytek ať je na to pásmo 5 Ghz připraven. Využití je takové, že se připojím k jinému uživateli, který vysílá WiFi signál. Děkuji za odpovědi

Kup dva komplety, namir to proti sobe (ma to funkci align antena, takze muzes smerovat presne podle signalu), stahni tomu vykon na minimum, protoze pro 300m prime viditelnosti to bude stacit a nebudes tim tolik rusit pasmo. Ma to klasicky ethernet pripojku, takze to muzes rovnou zapojit do switche/routru, rychlost muze byt realne takovych 50-60Mb half duplex.

Je to asi to nejlevnejsi a nejmene technicky narocne reseni.
Pokud bys touzil po vyssi rychlosti, tak pak je tu nanostation, ta uz ma dve anteny, ale jen linkovych max 150Mb half duplex (realnych tak 70-80Mb half duplex) a nebo pak nanobridge, ten uz ma teoretickych 300Mb, prakticky se z toho da vytahnout 60-70Mb pri datokem doku obema smery najednou, pri jednosmernem proudu dat muzes dosahnout i na 100Mbit, vic ti neumozni ethernet. Ale to uz jsi o tisicovku vys, nez ta prvni zarizeni.

Vsechny tyhle zarizeni se pripojuji primo na ethernet, neni zadna ztrata signalu na vysokofrekvencnich konektorech/kabelu. Nemusis nikde resit, ze ti nechce sedet pigtail v karte.

Ja je mam rad a pouzivam ;-) (i kdyz nekteri mohou protestovat).

Ja mam jubiki len ako klientov aj aj to len zopar, len ma potom mrzi, ze nemozem pouzit nic propietarneho od MT, aj ked konkretne u mna tam, kde som nasadil Nstreme tak som ho hned aj vypol, pretoze mi to pokazili vzdy celu linku alebo AP. Ale z casu na cas mavam tendencie, ze vyskusam zase nieco nove a prave kombinacia jubiki+MT mi to znemoznuje.

To jsi ovsem ani pres doplnujici dotazy neuvedl, na co se hodlas pripojovat! Jestli je to nejaky vsesmer na routru nekde za oknem, tak se na tohle rovnou vyprdni ;-). Nikdy tim nedosahnes rozumne parametry, jako u Point-to-Point spoje, tedy dve na sebe namirena zarizeni, ktera linku nesdili s nicim jinym. A na 300metru uz je opravdu daleko na to zkouset prostrelit zed.

No chci chytat Wifi signál, který vysílají ostatní uživatelé a na něj se připojit. Nechci si kupovat anténu, kterou by musel mít i ten druhý člověk. Prostě chci anténu, která bude chytat WiFi signál, který je dostupný od jiných.