Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí síť 2 routery

Zdravím..
Obracím se na vás s prosbou o radu jak zprovoznit tuto síť..
[img]http://2i.cz/2i/t/b4cbe3c91a.jpg[/img]

Jedná se o dva routery, oba mají zapnuté DHCP s tím že jeden přiděluje IP od 192.168.1.1 do 192.168.1.99 a druhý od 192.168.1.254..
Ale Je to trochu těžkopádné, často mi svítí varování že není připojeno tak jsem na PC nastavil adresy na PC 1 192.168.1.25 brana 255.255.255.0 a maska je 192.168.1.99 a DNS 8.8.8.8 a 213.46.172.36 Prohlížení internetu mi tak funguje, když opomenu že při každym zapnutí mozilly musim do nastavení sítě a zaškrtnou bez proxy serveru jenak se nikam nepřipojím.. Ale je tu větší problém.. třeba při přihlášení z aplikace na web (evernote, utorrent, nokia maps updater) se prostě k serveru nepřipojím.. tuším že to způsobuje právě to že to je napevno nastavené..

Prosím kde je chyba.. Jak a co kde nastavit.. můžu přiložit aktuální nastavení obou routerů, ale vážně si už nevím rady proč to takhle blbne..

Děkuji moc za pomoc

OMG.

1. Proč nenecháš běžet jen ten jeden DHCP server, když už jsi nesmyslně koupil dva routery? Je logické, že ten druhý, který má WAN v "luftě" (tj. nezapojenou) bude dávat nesmyslnou adresu výchozí brány.

2. Když už nastavuješ IP adresy ručně, proč si o tom něco nepřečteš? Proč je maska nastavena na 192.168.1.99? Proč je brána nastavena na 255.255.255.0?

A jako obvykle - chyba je mezi židlí a klávesnicí.