Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Orisek pro tvurce excel tabulek

Ahoj. Je to teda orisek spis pro me. Potreboval bych vytvorit vzorecky.
Rad bych si udelal tabulku, ktera me v zavislosti na datu v bunce bude upozornovat zmenou barvy.

priklad:
Sloupek A bude obsahovat pouze datum. Pokud bude datum minule, bunka bude mit barvu "x". Pokud bude datum budouci, barva bude "y".

To bude pro radu z vas celkem snadne, ale ja bych to potreboval jeste slozitejsi:

Pridame jeste sloupek B, kde muze byt jakykoli text. V pripade, ze je bunka B na radku prazdna, ma bunka A barvu "z". V pripade, ze je v bunce B nejaky zaznam, ridi se barva bunky podle horniho prikladu.

V praci s excelem, nejsem zdatny a jen predpokladam, ze by to melo jit. Ve finale by melo jit o tabulku v Google docs.
Tomas

Dekuju za rady. Tabulka maka jak ma, ale rad bych vyresil jeste jeden nesvar. Vzorecek muzu jednoduse zkopirovat (prednastavit) na x radku dopredu, ale pokud vlozim novy radek doprostred tabulky je pochopitelne bez vzorce. Lze to nejak udelat, aby byl vzorec automaticky v bunce prislusneho sloupce?