Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP 4530s a ATI grafika

Ahoj všichni,

pořídil jsem si notebook HP ProBook 4530s (Core i5) a zjistil jsem že kromě psané Radeon HD 6490M to má i grafiku od Intelu (Intel HD Graphics).

Chci se zeptat, jak poznám která grafika je zrovna aktivní? V dxdiag se mi pořád píše ta Inte HD.

Předpokládám že to je tak, že když to jede na baterku, bere si to jako hlavní tu Intel, pokud není potřeba vyšší výkon. A když to má připojené napájení, tak to bere jako hlavní tu ATI? Ale nikde jsem právě nenašel napsané která je právě aktivní.

Záleží jak máš nastavená Schémata napájení. Možné jsou prakticky všechny varianty.
Osobně bych doporučoval:
- provoz na baterku: vždy Intel
- provoz ze sítě: přepínání Intel a ATI

To přepínání by mělo probíhat automaticky při vyšší zátěži, takže to zkus v nějaké hře, jakou ti to hlásí grafiku.