Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem virtualizovat 32bit systém ?

Po prechode zo starého PC32bitXP na Notebook 64bitWin7Home mi zostalo niekolko programov hlavne nemčina a angličtina
Niekde som počul že sa dá virtualizovat 32bit systém
Vedel by to niekto trochu objasniť čo to je ako to funguje?
Dakujem

Tie programy si instaloval pomocou pravy klik na instalator - spustit ako spravca? Ak nie tak to urob.
Jaka bola chybova hlaska?

Je mozne ze to su len 16bitove programy, ano tie na 64bit Win uz nejdu. Ked nemas XP mode vstavany tak existuju virtualne PC aj zdarma, napr. VMWare (server //edit sorry nie server ale player :D), do toho si potom nainstalujes svoje XP.

nezakazal, len odstranili nejake to nativne virtualizovanie 16bitoveho prostredia jak bolo v 32bit OS. Asi mali na DVD malo miesta lebo dali novu znelku co zabera vela :-D. Neviem preco to MS vyhodil. Je mozne ze to je vec CPU, ze to tak jednoducho nejde prepinat z 64bit modu, neviem zhlavy teraz...

No já vím :-) Akorát kvůli tomu mám čím dál větší problémy: Dualbooty taky nemusí být funkční věčně (až výrobci nebudou dělat drivery na základovky/karty pro XP) a virtualizace podle mě taky není všespasitelná - třeba rozjet akcelerovanou grafiku (DirectX) ve virtualizovaných Win98SE není dodnes možné, a asi už nikdy nebude. Vím, tohle je "problém" 0,000001% lidí ;-)