Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repas HTPC

Zdravim.
Mam doma HTPC. Momentalne je to takto:
Gigabyte P41-ES3G
Pentium E5500 2x2,8GHz
4GB DDR2 800(2*2GB Kingston)
320GB WD blue + 500GB WD green
Asus HD5570 1GB silent
Creative SB X-Fi Fatality XtremeGamer
DVB-2S: Skystar HD2+CI slot+CAmodul+Skylink HD
Enermax ErPRO80+ 350W
Thermaltake DH101
Win7 64
Kedze by som chcel znizit spotrebu, lebo nam to ide doma skoro non-stop, kedze zena je doma so synkom na materskej, tak by som to potreboval nejako upgradnut, nie vsak vykonovo. Skor si predstavujem nejaky SB dvojjadrovy s co najnizsou spotrebou, neviem ci nechat stavajucu grafiku, alebo sa spolahnut na tu od intelu. Od toho by sa odvijal aj cipset na doske, ktora by mala byt co najlacnejsia, ale spolahliva a s dvoma PCI slotmi na SAT kartu, jednym PCIe 1x na zvukovku a asi ak zostane grafika, tak jeden PCI-e 16x(bez toho dnes snad ani dosky nevyrabaju). Samozrejme DDR3 pamate k tomu, to je jasne.
Dik za navrhy riesenia.
Mozno aj nejaky chladic na CPU, hlavne tichy a aby sa tam zmestil.

ano ale ten D525 by musel byt s ION2, potom je to porovnatlne (ok berem spet to "5x vykonnejsi" ;) Ale spotreba s ION2 neviem jaka je ale urcite sa nevojde CPU+GPU do 18W jak u E-350, tusim ze ION2 ma vyssiu ale neviem zhlavy. Pozor na to ze D525 s intel grafikou NEkupovat ani omylom (to tusim neprehra HD vdeo).
SB je samzorejme co sa tyka vykonu CPU o dost vykonnejsie riesenie, ale aj zere 2x tolko jak E-350. Ked ide o vykon CPU tak potom SB, ale neviem naco je v HTPC vykon CPU.