Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji součástku a nevim kde najít

Ahoj, mám porblém, jak si se mi uškvařil ta malí součástka u NB do které se dáva nabíječka, NB sem rozebral a zjstil že se dá stará součástka odpájet, a připájet nová,a bohužel nevím jak tuto součástku přesně nazvat a kde ji sehnat. Byl bych rád za nějakej odkaz :) Jde mi hlavně o to sehnání. Nepotřebuji návod. Průmer vstupu je 6mm, a přesně se jedná o NB Acer Aspire one ZG5. Děkuji

Předmět Autor Datum
To se bude asi jmenovat "napájecí konektor", budeš potřebovat samici (female). konektory_napajeci.ht…
L-Core 21.10.2011 18:20
L-Core
Tady hledej http://www.gme.cz/napajeci-konektory-pro-zakladni- desky/psh10-06p-p800-227/
Alfonz.SPO 21.10.2011 18:21
Alfonz.SPO
Myslis konektor alebo jaku suciastku? Konektor ked sa uskvaril tak je problem (skrat) asi aj inde a…
MM.. 21.10.2011 18:25
MM..
Konektor se uškvaří velmi lehce, stačí vychemlaný kontakt, kde vznikne přechodový odpor a už to žhav… poslední
mia 23.04.2012 16:44
mia

Myslis konektor alebo jaku suciastku? Konektor ked sa uskvaril tak je problem (skrat) asi aj inde a uskvari sa aj konektor novy. Ptz konektor sa len tak z nicoho nic neuskvari. Nutne skontrolovat ohmmetrom a pripadne mozno bude nutne aj vymenit ochrannu diodu (ak tam je) ktora moze byt odpalena lebo tam niekto strcil zdroj s opacnou polaritou apod.
Ak myslis konektor tak da sa kupit v conrad alebo GMelectronics apod. Vola sa to konektor :-) nizkonapatovy do plosnych spojov. Napr. http://www.conrad.cz/nizkonapetove-zdirky.c0223020 na strane 2 ale pozri si aj dalsie strany.
Existuje viac rozmerov, hlavne sa okrem rozmeru dutiny udava aj priemer tej prostrednej tycky, to je dolezite ptz ked kupis s hrubsou tyckou tak to tam vobec nestrcis.

Konektor se uškvaří velmi lehce, stačí vychemlaný kontakt, kde vznikne přechodový odpor a už to žhaví :-) No a když se k tomu připočte šufánkový plast z číňanska, tak je konektor uškvařený, jak my říkáme eins-zwei.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru