Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem StringGrid Delphi

Zdravim.
Na tento komponent koukam poprve.
Tabulka, to bych pochopil, ale ta bila oblast ????
Marně hledam jak to nastavit aby se ta bila oblast přilepila automaticky k tabulce.
Mam třeba tabulku hor.7 buněk a vert.12 buněk
Spočitat a nastavit to dovede i blb, ale jak zjistim kolik ma SrollBars.

Pane Fiala,špatně jste to pochopil.
Spiše takto.
Jak spočitat horizontalni šiřku pro StringGid.width,když neznam šiřku scrollbaru.

Pokud to ve Win 7 připasuji ručně nebo přikazem StringGid.width := 450 a spustim ve Win XP tak je za SrollBarem ještě bila mezera.

Prostě komponent StringGid ma ve win XP užši SrollBar

Hm.Tak po 2 hodinach žadny vysledek.
Pokud nenastavím Width ale jen ClientWidth. tak se mi nezobrazi vertikal SrollBars nebo je uplně mimo rozsah.
Prostě ClientWidth vraci šuřku obsahu ale bez SrollBar.
Takto je to OK, když připočtu těch 30 což je SrollBars.
StringGrid1.width:= StringGrid1.ClientWidth + 30;

Ve win XP je však SrollBars užši(ma jen 25)a tedy se za ním uděla tenka prazdna mezera.

Prostě mam 8 horiz. sloupcu (+ 2 pracovní).

StringGrid1.ColWidths[0] := 20; // ID sloupec
AutoSizeCol(StringGrid1, 1);
AutoSizeCol(StringGrid1, 2);
AutoSizeCol(StringGrid1, 3);
AutoSizeCol(StringGrid1, 4);
AutoSizeCol(StringGrid1, 5);
AutoSizeCol(StringGrid1, 6);
AutoSizeCol(StringGrid1, 7);
StringGrid1.ColWidths[8] := -1;
StringGrid1.ColWidths[9] := -1;

Za nima chci umistit SrollBars a hned za nim Form1.Constraints.MaxWidth