Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Soubor nebo adresář je porušen a není čitelný" ...

Mám problém s externím harddiskem HP PD1200s - disk mám asi tři roky. Téměř jsem ho nepoužíval. Odkládal jsem tam fotky, filmy, obrázky většinou. Fungoval jako jakási záloha. Najednou zničehonic, když jsem disk připojil k počítači se hlásí jako "místní disk" (správce disků ve WinXP nerozezná systém souborů) a po rozkliknutí "Soubor nebo adresář je porušen a není čitelný" ...
Přitom dioda na disku bliká, dokonce se "točí" ...

Podobný problém řešil jeden uživatel čtyři roky nazpět (http://pc.poradna.net/q/view/192737-obnova-dat-obn ova-ntfs-boot-sektoru) – měl poškozenou NTFS tabulku – nicméně přestože jsem sledoval všechny jeho diskuze (týkající se anabáze opravit si harddisk), nepochopil jsem, jak zjednal nápravu. Prý jsi to vyřešil pomocí programu „GetDataBack for NTFS“ – ovšem nepobral jsem, jak demoverze (free) mu demoverze nedovolila data kopírovat. Navíc se v programu téměř neorientuji.
Je vůbec možné opravit NTFS tabulku, aby harddisk fungoval jako dříve a přitom si zachoval původní data? Aniž bych musel platit horentní tisíce R-software firmám?

Díky za odpověď

na žádném pc obsah disku nevidíš? používáš zdvojené napájecí usb koncovky?
getdataback umí obnovovat jen placená verze, podobně jako r-studio.
free jsou testdisk (boot z cd, obnova celých oddílů), nebo recuva.
obnovovat soubory zásadně na jiný fyzický disk než na ten vadný.