Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý Internet

Zdravím, doma máme 3 počítače které jedou na jeden modem..
2 počítače jsme měli kabelem jeden přes wifi.
Počítač který jel přes wifi jsme vyhodili a koupili jsme od známého starší ale lepší pc.
Doma jsme ho do něj zapojili také kabel, ale internet funguje strašlivě pomalu, a určité stránky vůbec nefungují.
Počítač píše že internet běhá bez problémů...
PS.: Iternet nám instalovali pomoci jejich nootebooku, nedostali jsme žádné cd, takže tam ten náš internet není nainstalovaný.
Máme se obrátit na poskytovatele?
Předem děkuji za odpověd, Jirka.

"modem" neznámého typu - méte vůbec přihlašovací údaje? (mimochodem jde o router)
starší lepší pc jste přeinstalovali znovu, nebo zůstal zaspywarovaný od předchozího majitele?
internet se neinstaluje, ale zapojí se router. případné nastavovací adresy - pokud vyžaduje - musí dodat poskytovatel internetu. cd k ničemu nepotřebuješ.
bodnul by samozřejmě výpis aktuálního nastavení funkčního a nového nefunkčního pc - z příkazového řádku:

ipconfig -all