Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojeni 2 pc do internetu

Ahoj,

chci se zeptat, potrebuji pripojit stolni PC k notebooku ktery je pres wifi napojen na router a tudiz k "internetu". Kabelem jsem tedy spojil notebook a stolni PC a sit mezi temito dvema PC mi funguje bez problemu.

Chci se zeptat, jakym zpusobem nyni pripojim stary PC k internetu pres notebook? Potrebuji tedy, aby notebook, na ktery je kabelem napojeny stolni PC fungoval jako jakysi meziclanek mezi timto stolnim PC a routerem.

PC nemohu kabelem na router napojit rovnou, jelikoz zadny kabel nemam a jedna se jen o docasne reseni, potrebuju jen neco zaktualizovat :)

Dekuju za tipy,

Tom

spatne jsem to vysvetlil, kabel ma 20cm, router mam 2 metry nad zemi.. :o) takze to nepujde.. problem je ten, ze z anteny na strese mi vede kabel husim krkem k routeru a je tam navic jen 15cm, takze samotny router nemuzu posunout dolu a kdyz stolni PC bude lezet na zemi, tak zase stavajici kabel nedosahne na router..

vim ze kdysi jsem nekde v nastaveni site videl "premostit spojeni" nebo neco v tom smyslu.. a notebook vytvoril "most" na wifinu a internet mi fungoval, ale ani za boha to v tech WIn 7 nemuzu najit.

sdílet připojení je naprosto retardované, tato funkce bývá časem nespolehlivá. kvůli notebůů ti musí vždycky jet druhý pc. buď od stropu natáhni druhý kabel, nebo si na zem polož switch za 200,-

jedna se jen o docasne reseni

prodáváš ostatní pc? nebo se chceš připojovat sdíleným připojením jako ve století páry?

proc vzdycky hledate to nejslozitejsi reseni ktere existuje? Znamym kiksly Windows a jelikoz jsou duchodci, neumi si to opravit sami, tak jsem cely PC vzal k sobe a preinstaloval. Kvuli aktualizaci Windows, ktera trva hodinu nemam v planu kupovat wifi modul do usb, druhy router, novy 2 metrovy kabel abych PC spojil s routerem, kdyz to lze vyresit daleko jednoduseji. Proto jsem psal ze se jedna o docasne reseni.

A jen tak mimochodem, sdilet pripojeni je naprosto bezna vec, se kterou se denne setkavam. Uz jen to, ze clovek jede s notebookem nekam mimo dosah wifi a ma u sebe telefon, ktery se k internetu pripoji. Pres telefon vytvorim hotshop a internetove pripojeni sdilim a myslim, ze to retardovane neni.