Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flash disk - 2 v 1

Dobrý den, v Tescu nabízeli karton cigaret s flash diskem zdarma, tak jsem neodolala. Cigarety nejsou podstatné, ale flashka po vložení do USB portu vykazuje 2 vyměnitelné disky - H a G. Na disku H: je protikuřácká reklama a ve vlastnostech využitá paměť 1,15 MB - volná 1,84 MB = celkem 3 MB. Na disku G: nebylo nic a ve vlastnostech má využitá paměť 17,0 MB ( to už jsem na něj něco odeslala ) a volná 3,7 GB = celkem 3,79 GB. Dotaz zní, není v tom nějaká zrada? Můžu disk normálně používat jako kterýkoliv jiný? Díky Sůwa

určitě to nejde. Tyhle flašky jsou právě už z výroby nastaveny tak, že se hládí jako dva fyzické disky, jeden z nich je pouze read-only a slouží jako reklama. Viděl jsem jich u desítky, na všechny ale existuje SW nástroj od výrobce řadiče flašky (tak moc jich zase není), se kterým se dá takto "kouzlit" ;-)