Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako v MS Word 2002 nastaviť číslovanie od určitej stránky?

Zaujímalo by ma, ako to urobiť, aby sa začali číslovať stránky napr. od piatej stránky dokumentu a nie od prvej.
Ešte ma napadla ďalšia otázka, ako zamedziť posunu stránky v prípade, že na predchádzajúcej stránke niečo vymažem. Napr. ak odstránim 2 riadky tak sa z nasledujúcej posunú dva riadky namiesto tých čo som zmazal.
Ďakujem za odpovede :-)

Michal K.

Ja jsem teda s Wordem delal jen parkrat v zivote, ale jako laik bych myslel udelat Menu Insert -> Page Numbers -> Format -> Start at -> doplnit cislo stranky, od ktere se ma zacit cislovat. Kdyz chces zmenit cislovani odnekud uprostred dokumentu, musis tam vlozit Section break. Posunu radek z dalsi stranky zamezis vlozenim Page breaku.

S vložením "Page breaku" je to čo som potreboval aby sa neposúval text.
Problém je že pri vložení "Menu Insert -> Page Numbers -> Format -> Start at ->" sa začne číslovanie od určitého čísla a nie od strany.

Michal K.

No tak na to misto, odkud se ma zacit cislovat, vlozit "Section break" a potom pomoci "Menu Insert -> Page Numbers -> Format -> Start at ->" nastavit, aby se ta nova sekce cislovala od jednicky. A potom se vratit k te prvni sekci a z footeru vymazat cislo stranky (takze stranky na zacatku budou necislovane).