Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava ideální komponenty?

Zdravím, jelikož smym notebookem už se to nedá vydržet, a potřeboval bych nějakou novou mašinku rozhodl jsem si udělat sestavu, která by mi vyhovovalo, komponenty jsou voleny i dle finančních možností.

Rád bych vás poprosil o názory, připomínky a jestli vůbec půjdou sladit tyto věcičky k sobě:

Základní deska: Asus M5A99X EVO ​- AMD 990X - snažil jsem se zvolit ideální možnost pro další rozšiřování do budoucna

Procesor: AMD FX​-4100

Skříň: CoolerMa​ster Elite 334, černá, Nvidia editio​n

Zdroj: Fortron AURUM 500W - dostačující?

Grafika: Asus ENGT440​/DI​/1GD5, PCI​-E - bráno s ohledem na cenu, těžké vybírat, názory vítány

Paměť: A​-DATA XPG Gaming Series 8GB ​(2x4GB​) DDR3 1333 - rád bych tuto paměť, ale u výrobce desky jsem ji nenašel jako kompatibilní šla by?

Případná alternativa paměti: Kingsto​n HyperX T1 Black 6GB ​(3x2GB​) DDR3 1600 - a není ta alternativa vlastně i lepší?

Pevný disk a ostatní komponenty jsem neřešil, disky šli tento týden nahoru takže nevim jak to budu řešit a na ostatní věci bude čas později :-)

Díky všem kdo si dá tu práci a mrkne se na to, a přispěje svými znalostmi/zkušenostmi.

No po mnoha spekulacích, by pro mě tato sestava opravdu už z pohledu že nechci dělat nějaké velké investice do grafiky neměla cenu.

F1 by pro mě bylo po mnoha studiích opravdu lepším řešením, cenově i výkonově, takže jsem znova hledal, četl a vybíral, a vymyslel jsem toto, takže ještě jednou poprosím jestli můžete zhodnotit, vylepšit, něco ubrat:

Skříň: CoolerMa​ster Elite 343

Zdroj: Corsair Builde​r Series CX430 V2 430W

Základní deska: Asus F1A75​-M PRO ​- AMD A75

Procesor: AMD A8​-Serie​s A8​-3850

Paměť: A​-DATA XPG Gaming Series 4GB ​(2x2GB​) DDR3 1333

Díky, že na to mrknete :-P.

Tiez by som sa vyhol A-datam a dal Kingstony a zdroj sa mi zda zbytocne predimenzovany, kedze na zostavu ti staci aj 300W a zbytocne poddimenzovany ked budes neskor dokupovat grafiku bude treba asi 500W ( v zavislosti od zravosti grafiky). Samozrejme je dost mozne, ze uzivis s tebou vybranym zdrojom aj externu grafiku, takze to ber len ako mozny problem do buducnosti.