Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zdánlivě nefunkční grafická karta

Dostal jsem počítač kde vše nabíhalo (podle zvuků a diod ) jenže obazovka zůstávala černá. Po výměně grafiky všechno fungovalo normálně. Jenž když jsem dal tu grafiku - gainward 9600gt jinam fungovala. Dám ji zpět a zase nic. Zkusím úplně jinou desku a taky nejde. Tedy u dvou nešla a v jedné ano. Desky se kterými jsem ji zkoušel byly ep45 od Gigabytu. Ještě zkusím kombinovat zdroje - grafika ma přídavné šestipinové napájení, ale moc si od toho neslibuju. Tam kde nešla jsou lepší zdroje. Můžu sundat a vyčisti chladič, ale tam problém asi nebude, ventilátor se točí.
Dá se s tím dělat i něco jiného?

já děkuji za pomoc, ale tam problém nebude, neboť s jinou grafikou ty desky fungují normálně. Ale napadlo mě dát tu grafiku do dalšího pci-e slotu a tam funguje. Problém bude někde v místě dotyku karty s pci-e slotem. Netuším jestli je to opotřebované, nebo jiná příčina. Zkoušel jsem kontakty grafiky očistit gumou, pci-e slot očistit od prachu, ale to nepomohlo. Systém normálně nabíhá, ale na obrazovce není nic vidět.