Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna chladiče GK

Dobrý den,
poslední dobou mi začal dost hučet fan u GK HD2600XT, vzhledově vypadá takto.
Hučí jak se mu zachce, nejen při zátěži, někdy jde úplně slyšet "kolísání" fanu. Bez nějaké alternativy jsem usoudil, že jde do kopru chlazení a koupím prostě nový, nějaké to z levnějších.

Tento chladič mi stále kartu drží teplotu 38-40 v klidu a maximálně 60-80 v herní zátěži.

Můj dotaz zní, jak sejmout originální chladič z GK? Kompy skládám, ale s touhle zkušeností jsem se ještě neseznámil. Jde mi hlavě o pastu, jak jí pak odstranit atd.

Díky.

dobrý den. Sundání konkrétního chladiče - to nevím, ale s pastou si starosti nedělejte. Tu starou proste setřete hadrem a naneste novou (někdo rozetre pastu po ploše, někdo jen "šprkne" na střed, ono se to pri pritlaku rozleze. Jde o to aby tam byla souvisla vrstva, ale je zbytecne aby měla 5 mm . Ale podle toho co popisujete bych jetse zkontroloval teplotni čidlo, jestli neni vypadle nebo nějak uvolněné.

To bude klasika. 4 šroubky budeš povolovat na střídačku až je všechny vyšrubuješ. Vetšinou bývá chladič po delší době "připeklý" tak s ním trochu pootočíš do strany a odděláš ho. Alternativní chladič by mohl být tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6304 9. Napájení zapojíš buď přímo do karty, nebo jsem viděl, že je k tomu i redukce na molex 12 nebo 7 V. To se pak dá vypozorovat, které otáčky budou stačit na uchlazení.