Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr síťové karty

Zdravím,

Mohli by jste mi prosím pomoct s výběrem nové síťové karty, teď mám integrovanou v základní desce. Objednal jsem si však internet od UPC a kvůli té síťové kartě mi rychlost stahování neběží na plno. Neměl by někdo z Vás nějaký typ?

Rychlost stahování je 6Mb/s.

stahovani coho a odkial a kedy presne? (ono to neni jedno). Objednat si mozes len rychlost spojenia s tvojim providerom, a nie rychlost "internetu" ani rychlost "stahovani". Rychlost stahovani zavisi od toho odkial a kedy stahujes.
Co ti vypise mereni-rychlosti? (ale nemaj pri tom spustene ziad ne stahovanie na pozadi!). A mozes mat aj to svoje PC zavirene napriklad a vir nieco furt posiela von cim logicky spomaluje rychlost.
Sietova karta s tym problemom pravdepdobone nema nic spolocne.

Tak to mas pomalsie jak by malo byt, tak teraz skus nabootovat nejaky live linux z CD (knoppix, ubuntu, apod ,stiahnut iso a vypalit z obrazu na CD), a skus stejny test v nom. Ked to bude v nom "Průměrná rychlost stahování dat:" okolo 6 MB/s, tak mas zabordelovany Windows (mozu to sposobovat aj kdejake antiviry a pdobne nezmysly).

P.S. a ja som netvrdil ze ta server omezuje, ale ze nemusi stihat. Ziaden server na svete nebude stihat dodavat 6MB/s ak z neho taha naraz milion ludi, preto to zavisi napr. aj od casu kedy tahas. V tvojom pripade ti to ale asi brzdi nieco ine ked aj speedmeter pise 3,5MB. Skus ten linux.

Tak jsem nainstaloval Ubuntu a dsl.cz --> Průměrná rychlost připojení: [?] 53,95 Mbit/s
Průměrná rychlost stahování dat: [?] 6,744 MB/s
Průměrná rychlost odesílání dat: [?] 6,756 Mbit/s

antivir mám AVG 2012, zkusím ho dát do pryč a jak se to bude tvářit potom...
zkusil jsem stáhnout z uložto.cz a jelo to 7.2 MB/s

hele draku, u tebe může být problém jinde:
koupil sis rychlé připojení, máš doma několik pc/síťových krámů, a router použiješ zastaralý krám 54g cos někde zdědil, a který pochopitelně nemá požadovanou průchodnost (throughpass).
takže se zkus vyjádřit trochu přesněji.

Já mám podobný problém. Fiber power 120 od UPC. Dva počítače - oba stejné verze operačního systému - WIN7pro, jeden je ntb ACER, druhý je stolní PC. Oba mají integrovanou síťovou kartu Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet. Na obou totožné verze ovladačů těchto karet, totožné nastavení karet i síťového připojení. Když k modemu připojím kabelem Acer, download běží na plných cca 120 Mb/s. Když připojím stolní PC, tak nepřelezu 35 Mb/s. Zkoušel jsem vypínat firewall, antivir apod., nic nepomáhá. Nechápu, co dál. Ještě zkusím Linux.