Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nejde spustit

Dobry vecer, dnes se me vyskytl velky problem. rano sem chtel pustit pc a nic. Nedavno to zacalo blbnout, kdyz jsem si chtel pc pustit a neslo to az po opakovanem zmacknuti cudlu se to pustilo, ale dneska nic. Kdyz jsem pc rozebral vse v nem svitilo ale neslo to pustit. Zkusil jsem vse domacknout i vyndat, ale stale nic, vubec si s tim nevim rady. Nemohli byste me nekdo pomoct?? Preden diky za pomoc.

Podle toho jak to popisuješ, jsou tři možnosti. Vadný zdroj, vadná základová deska, vadné spouštěcí tlačítko nebo dráty k němu. Nejpravděpodobnější je vadný zdroj, ale je obvyklé začínat tím nejjednodušším, tedy zkusit nastartovat zdroj jinak, nežli tlačítkem. To lze výše popsaným způsobem, nebo taky vzájemným přehozením konektorů PWR a RESET, které vidíš na odkazu nade mnou. Potom zkusit nastartovat tlačítkem RESET. Pokud ovšem máš na bedně tlačítko RESET.

Aky je to zdroj (znacka)? Len nenapis ze nevies, pozri sa nan, mala by tam byt nalepka.

nic se nerozjelo

Nic ani vetracik na zdroji? Ja by som skusil zapnut priamo iba zdroj (zeleny s ciernym), ze ci sa vobec pohne vetrak.
Ak nemas moznost skusit iny zdroj, spravil by som aj reset Cmos a MB vytiahol celu von, zapojil iba zaklad (MB, CPU), ci sa potom nieco pohne.

Má tvůj zdroj vzadu síťový vypínač? Jestli jo, tak zkus ještě toto: Až se ti zas jednou povede PC zapnout, okamžitě vlez do BIOSu, a v sekci Power Management nastav položku AC Back Function na "Full On". Restartuj se zapamatováním. Po ukončení OS (a vypnutí) dále vypni pecko síťovým vypínačem na zdroji. Po nějakém čase (stačí tak minutka) zapni zdrojový spínač. Nenaběhne-li PC, je s nejvyšší pravděpodobností v pérdeli zdroj.