Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hardwarove pozadavky na Windows XP

čusík,mam takej dotaz mam desku soc.370,procesor celeron 750 Mhz,pamět 192 sdram a disk 40 gb western d. Mám ted op. systém win 98 se a jen se chci zeptat jak by mi s tim šel win xp..myslim,jestli bych to měl nák hodně pomalý,myslim nabíhání a normální chod.. Díky.

[mod]Zmena predmetu. Bylo: dotaz na win xp.. (rh)[/mod]

Vyzkouset se da vsechno, ale garantuju ti, ze nadseny nebudes. Aby ti bezely WinXP bez zaseku potrebujes 256MB RAM, ale hlavne v tvem pripade potrebujes silnejsi procesor. Kdyby jsi mel PIII na 750MHz, tak XPecka rozjedes v pohode, ale Celerem se ti to bude zasekavat i po osekani grafickych efektu.

V praci se pouzivaji WindowsXP na mnohem horsich strojich a s mnohem mene pameti (64MB).
Je to pomale, ale jde to, da se v tom pracovat ve Wordu i v aplikaci, ktera tu bezi.
Proc ? Protoze Win98 do nativni Windows domeny nedostanu.

Pokud se Windows XP po instalaci nastavi, povypinaji se zbytecne sluzby apod. bez problemu se dostanes se spotrebou pameti po startu okolo 90 MB i bez pouziti podobnych veci jako nLite. A na aplikace zustane dostatek pameti.

Takze podle meho nazoru tvuj pocitac staci na to, aby z toho bylo docela svizne pracovni PC.

Prvýkrát v živote som inštaloval Windows XP SP1 na 128 MB so zdieľanými 8 MB na grafiku a procesor Athlon 1,0 GHz. Šlapalo to v pohode a po troch mesiacoch som sa dozvedel, že optimum na WinXP je 256 MB aspoň. Mal som zapnuté aj omaľovánky. Takže žiadny strach. Dokonca som dokázal na tej konfigurácii aj prerábať DVD na AVI.:-)