Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj výměna ventilátoru

chtěl bych vyměnit ventilátor on neni ale na 2 ani 3pin ale přiletovaný k desce zdroje, nemám pajku, mužu užiznout cca v půlce ten drat od starého ventilatoru a u nového uříznout 3pin a napojit to dratkama podle barev a zalepit elektrikářskou izolepou ?

Další možnost je nic nepájet, vytáhnout drát ze zdroje a napojit to přímo na molex přes redukci nebo přímo na desku.
Pokud měl zdroj regulaci otáček tak s vyměněným ventilátorem nemusí fungovat /některé ventilátory se rozjedou při 5-6v některé třeba při 7-8v/