Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet od kabelové televize

chci se zeptat,mám internet od kabelové televize na stole mám modem,jak to mám udělat když chci ještě připojit k internetu notebuk přes wifi?musim se obrátit na kabelovku nebo to zvládnu sám?

Máte dvě možnosti.Pronajmout si wifi router ud kabelovky.U UPC 600kč za výměnu plus 61kč měs. nájem.Nebo koupit vlastní WIFI router.Který se zapojí na dat.kabel z modemu místo pc.A počítač který chcete mít přes kabel,zapojíte do WIFI routeru a notebook potom přes Wifi.Kabelovce nemusíte nic oznamovat.

já měl vyhlídnutej tenhle http://www.i4wifi.cz/tl-wr1043nd-ap-router-4x-gbit -lan-1x-wan-usb-802-11n-g-b-_d1814.html
jenže přišla ségra starý, hodila mi na stůl krabici s tímhle http://interlink.tsbohemia.cz/tp-link-tl-wr340g-wi fi-router-2-4ghz-4xlan-1xwan-54mbps-fixni-antena_d 89386.html?gclid=CPGmu4mbjawCFQSFDgod5z-9qA a se slovy: prodavač říkal, že je dobrý, že sám ho používá (marketingový kec) a že potřebuje být za 20 minut na facebooku. :-D

takže věř prodavači. :))

prodavač říkal, že je dobrý, že sám ho používá

:-D Na to naletí akorát baba. WR1043 je IMHO v mainstreamu ta nejlepší volba, TW by si tam ještě šoupnul DD-WRT a byl by ouplně happy. Já používám trošku sociálnější kousek (WR841) a jsem taky spokojený. Měl jsem pár měsíců i WR1043, ale prodal jsem ho zákošovi (chtěl ho hned, třídenní objednávka se mu nelíbila).

Drát z modemu strčíš místo do počítače do routeru, z routeru do počítače. Pak si nastavíš přístup k WI FI routeru na jiných počítačích, notebooku, chytrých telefonech a můžeš jet.Když si umístíš router na rozumném místě, tak pokryješ nejen byt, ale můžeš se podělit o signál i se sousedem, pokud ti přispěje na připojení.