Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem náhlé zpomalení načítání všeho

hojte, nevěděl sem jestli to dát do hw nebo sw páč nevim čim to je, tak sem to dal do ostatní..
můj problém je, že se mi asi před dvěma týdny stalo, že NAJEDNOU z ničeho nic počítač potřeboval na načítání takřka všeho tak 10x tolik času - loading ve hře do mapy trval 7 minut místo tak 40 sekund, vyndání okna firefoxu z lišty trvalo minutu, vyvolání kontextovýho menu trvalo 10 sekund, prostě všechno.. neinstaloval jsem nic novýho, žádné hw změny, tak jsem zkusil vyvolat starší zálohu (mam win xp pro cz sp3) a po restartu pc to bylo ok.. mávnul jsem nad tím rukou ale před pár dny to začalo znovu a vyvolání zálohy nepomohlo a teď je to střídavě horší a lepší.. stalo se to třeba uprostřed práce, dělam od rána projekt do školy v excelu a wordu a najednou se komp zpomalil a cokoliv sem chtěl spustit či vyvolat už jen spuštěný trvalo nezměrně dlouho.. počítač je starej asi tak 5 let, systémovej disk je právě ten starší, je v něm rok starej další disk.. předpokládám že konfigurace není důležitá, protože jde o náhlou změnu v kompletně všech programech.. cokoliv co vás napadá velice ocením, díky! snad sem na nic nezapomněl..

spustil sem nějakej bootovací memtest, ten to projel a prej všechno ok.. tak já nevim esi nebyl třeba blbej kontakt ve slotu nebo co ... nemam rád tyhlety problémy typu "z ničeho nic se stane xxx" ... kdyby někoho ještě něco napadlo, šup sem s tím, jinak každopádně děkuju za rady