Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CASE eurocase lcd display

zdravím mám eurocase ML *** prostě ten s displayem :) a příjde mi že ten display vypotřebuje všechnu energii s baterky MB je to možné ? kdyz teda nezapojim molex display nebude si to brát s baterky MB myslím tím aby si to nebral display nejak přes SW POWER dik

mě to taky příjde divny ale proste měl sem teto bedně novou MB a po cca 10 dnech odpojeného pc od sitě se mi bios nacital ze zalohy. vyměnil jsem bednu a zatím musim zaklepat jede, nechci vypadat za idiota :D ale nevím co by to mohlo být baterku sem menil tak zatim jde :)

Zálohovací baterie CR2032 na MB je připojená pouze k CMOS a RTC, nikam jinam, takže není možné aby se vybila připojením čehokoliv na standardní konektory MB. Konektor Power SW je připojení zapínacího tlačítka na kastli a je na něm napětí pouze když je připojen zdroj a aktivní +5Vsb (tedy nikoliv baterka, ta s ním nemá nic společného). Displej se zapíná přivedením +5V na Molex, až po zapnutí celého PC, tzn. odebírá proud až je v činnosti celý zdroj.
Z uvedeného vyplývá, že baterka na MB musela být po smrti nebo těsně před smrtí a pokud jsi ji vyměnil, tak by měla aspoň 3 roky držet, ne-li víc. Pokud by vydržela míň (teď myslím řádově dny až týdny), tak je krpa někde na MB v obvodu CMOS+RTC.