Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jako úvodní stránka mi to píše něco divnýho...

Nevím co to je,ale asi že se mi někdo nabourak do systému... (www.safetyuptodate.com) To mám prostě jako domovskou stránku... Píše to: Attention! Your system is currently exposed. Any remote computer can easily browse following folders and files on your computer:
- \Windows\System32
- \Program Files\Internet Explorer
- \My Documents
- Drive C:\ files
Click here to download official intrusion detection system (IDS software)

Atd... Atd... I když si dám nějakou jinou stránku jako domovskou,tak je tam toto... Co mám dělat? Pls poraďte... Díky...

Ps:A stáhlo mi to nějaký divný "programy",to vlastně nejsou programy,jenom linky... (freetestonline.net) a (onlinesecuritysolution.net)

V prvé řadě dej opravit ty položky/řádky, kde je na konci napsáno file missing. Mám teď hodně práce DPH :-?, nemohu se tím podrobně zabývat.... třeba zítra večer.

Tomuto:

O12 - Plugin for .spop: D:\Program Files\Internet Explorer\Plugins\NPDocBox.dll
O16 - DPF: {31B7EB4E-8B4B-11D1-A789-00A0CC6651A8} (Cult3D ActiveX Player) - www.cult3d.com/download/cult.cab

nerozumím...

Koukni se do ovládacích panelů- přidat/odebrat programy a nech odinstalovat morpheus toolbar a programy s ním nainstalované. Smaž Temporary internet files, Temp,podívej se, co se ti spouští po startu Windows. Prohlédni ve složce Windows/system, jestli ti tam v den, kdy se ti projevily potíže neobjevily nějaké nové exe a dll soubory- nech si zobrazit i skryté a srovnat podle data.Čisti při odpojeném internetu.Projeď programem AdAware, antivirem( raději v nouzovém režimu.) Opusť Internet Explorer, ušetříš si část problémů. Nový spyware už bohužel napadá i Firefox a Operu, takže opravdu jen část :-( . Na spyware jsou ještě další free programy, např. Bazooka scanner a a2,CWShredder takže můžeš skusit i ty.
Pro jistotu si stáhni nějakou live distribuci linuxu- třeba český Slax. Když se ti Windows dokonale podělají, nebo zavirují, nabootuješ z CD Slax, připojíš se na internet, spustíš ICQ (program Gaim) a můžeš konzultovat postup , jak vyřešit problémy.

Hmm. Tohle jsem řešil asi 2 týdny nazád. Taky jsem se s tím trápil (podobných prevítů byl ten počítač plný, ale tohohle jsem ho nemohl zbavit). Jestli mě paměť neklame, nakonec pomohlo toto:

- ve správci systému ukonči proces dcomcfg (to je ten spyware)
- v adresáři windows (nebo možná windows/system32 ?) najdi a smaž soubory hp*.tmp. Místo hvězdičky můžou být různé znaky. Tyhle se spouští po startu. Po smazání a restartu si soubor zase vytvoří, s jiným názvem, ale podle stejné masky.
- v těchto adresářích najdi a smaž soubor dcomcfg.exe. POZOR!!! Neplést s dcomcnfg.exe, který je standardní součástí Windows!
- V IE zakaž doplněk (doplňky) ActiveX, který má jako vydavatele neznámý (název si nepamatuji, soubor byl možná ten hp*.tmp nebo dcomcfg, ale bez záruky). Pozn. Tohle možná mělo souvislost s jiným spywarem, ale já k tomu musel přistoupit.
- teprve teď restartuj počítač a zkus změnit domovskou stránku.