Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7= sdílení stolního pc a notebooku, pls help:)

Dobrý den, mám dotaz pro někoho zkušenějšího:) Mám notebook a stolní pc, oba připojené k internetu pomocí krabičky k internetu (ze střechy vede kabel dovnitř do pokoje,kde je krabička, rozbočovač pro více pc). Z této krabičky vede do stolního pc datový kabel, druhý kabel vede z krabičky do notebooku. V jednom z pc založim domácí skupinu, druhé pc hlásí : V SÍTI NENÍ V SOUČASTNOSTI ŽÁDNÁ DOMÁCÍ SKUPINA. Zkoušel jsem nastavovat bránu firewall u obou pc, zkoušel jsem vše možné dle různých návodů. Prosím o pomoc, pokud by někdo mohl vědět v čem je problém. Děkuji

"Mám notebook a stolní pc, oba připojené k internetu pomocí krabičky k internetu" Takže IP adresu má na obou počítačích přidělenou/nastavenou. Tedy jestli mu internet opravdu funguje :-D A pak stačí nastavit sdílení, a přes \\IPadtesa\složka otevřít sdílenou složku. A k tomu nepotřebuje router (i když za routerem nebude v nebezpečí že mu tam poleze někdo cizí)

statickou ip si obvykle občan samoadmin neumí nastavit - pro sdílení 2 pc by stačila.

ale to neznamená že v současném zapojení mu oba současně zapnuté pc jsou schopny se najednou připojit na net - ledaže by jeho anténní krabičkou pod střechou už byl router (typ ani chování obou pc najednou neuvádí).

pak by pro sdílení stačilo jen klikat, až se dokliká na druhý pc.