Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber monitoru

zdravím, chtěl bych poradit s výběrem monitoru. Nejlepe 24palcu a vyhradne bez repra. Ty pouzivat nebudu. Cenovi limit 4,5tisice +- 500kaček. Preferuji znacku asus, popr lg. Pokud ale znate neco lepsiho, tak to preziju. Nejlepe matny, ale leskly take preziju. V parametrech se moc nevyznam, ale hlavni je, aby umel 1080p. Predem mnohokrat dekuji za rady.

Tak jsem to zakřikl moc rychle... Monitor je dobrej, ale zjistil jsem, že když je tma v pokoji a je tam černá scéna a nebo jen černo, tak je vidět jakoby na levé straně spíše u horního levého kraje podsvícení. Jak kdybych na plochu 3x5Cm svítil baterkou. Prostě to tam svítí více, než kde jinde. nevím jak jinak to nazvat. Myslíte, že uznají reklamaci? :-( celkem mě to mrzí.

Nic neobvyklého (zvláště při černé ploše). Měl jsem doma např. Dell U2312HM (e-IPS, LED), při černé ploše jsem obdobně zaznamenal lehce prosvítající rohy. Záleží samozřejmě na míře prosvítání, ale dokonalost tady určitě nečekej - jak to výrobce zvládl (a ušetřil), tak je (a budeš spokojený).

Lepší - proti TN displeji, barevné podání/hloubka, úhly pohledu

Převzato :

LCD technologie dokáže obvykle zobrazit 8-bitové barvy (většina xVA a IPS panelů), což znamená plných 16,7 milionů barev. Běžné TN monitory pro domácí použití však mají pouze 6-bitové barvy (tzn. pouze 262 000 barev). Zbytek do 16,2 mil se dopočítává obvykle ditheringem s FRC

Dobrý den, konkrétní neporadím, ale určitě Samsung ( z levných a střední třídy nejlepší), žádný Benq, Asus nebo LG. Urcite Samsung. Spravuji cca 500 PC a ty Samsungy, ac obcas taky odejdou, mi přijdou nejlepší. Pokud by jste chtel zainvestovat podstatne více, tak Eizo, ale ne v teto cenove.Navic Samsungy mohou mit dotovane ceny, proto jsou levnejsi nez konkurence ( jde o jeden soud, mnohamiliardove pokuty a kartelove dohody - to jen pro info)