Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost internetu

Zdravím,
mám rychlost internetu od UPC 10m.Když dole v pravo položím kurzor myši na ten počítač, kde se ukazuje připojení, tak ukazuje přenosová rychlost a chvilku je 20m/s, chvilku zase 36m/s a pořád tak nějak kolísá. Chtěl bych se zeptat, co to znamená tato rychlost, když máme jen 10m, jde taky o to, že máme k tomu připojený 3 wifi a někdy to jede děsně pomalu, tak nevím čím by to mohlo být, jestli se ten internet tak moc zpomalí nebo jestli je špatný ten router, každopádně signál to ukazuje velmi dobrý,ale přitom to třeba vůbec nejede.
Děkuji za pomoc

tak musim uznat ze si fakt prvy co mera rychlost internetu v m/s :D
ikonku neries proste tam s kurzorom nechod ked ti to vadi :) je to len rychlost spojenia medzi tebou a routerom, s rychlostou tvojho internetu to nema nic spolocne.
Ked to de desne pomalu tak musi niekto kto o tom ma aspon trochu paru (bez urazky, tiez nelezem do motora ferrari) zistit cim to je napr. skusit to kablom, alebo skontrolovat tie 3 routre ze na jakom kanali vysielaju ak na stejnom tak je to samozrejme blbo, apod. Naco ti su "3 wifi"? To ako cim viac pruzkov tym viac adidas? Plati to totiz presne naopak.

to neco od UPC ma tiez znacku a typ.
Nastavene je to jak? Mas sifrovanie? (musel si zadavat heslo do notebooku aby si sa pripojil?) Ak nie tak sa ti tam moze pripajat ktokolvek a zahlcovat to, v tom pripade treba v tom nastavit sifrovanie WPA2. Skusit v nastaveniach zmenit kanal, sused moze vysielat na stejnom kanali. Ked to ide pomaly tak skusit prist blizsie k routeru alebo aspon zmenit mieso v miestnosti, zlepsi sa to? Ked mas nahodou vistu tak nainstalit posledny servicepack a vsetky zaplaty (start-windows update)

Ted nejsem doma, takže ten typ nemůžu opsat.
Samozřejmě je to pod heslem a nikdo jiný se připojit nemůže.Mam xp, servicepack nainstalovaný mám, tím to nebude, problémy řeší i notebook který je v té místnosti.
Možná jestli UPC dává nějaký slabší wifi, když jsem tam volal, tak bud mluvím zrovna s někým, kdo vůbec tomu nerozumí a nebo prý je to slabší wifi, kde když se připojí více lidí, tak to může být pomalejší, ale žádné jiné nemají.
Já si zkusím do druhé místnosti netáhnout kabel, myslíte, že by to mohlo být lepší?
Jestli tam wifi má problémy, když se tam připojí více notebooku to utáhnout.

má to pidianténku, takže signál za první zdí už bude žalostný.
za 61kč měsíčně je to krám - rozumnější je mít od nich jen lan modem, a router si pořídit svůj lepší, a umístit ho kam potřebuješ.

jestli to nemá odpojovací anténu, budeš rovnou potřebovat dokoupit ap (stačí i router zapojený jako switch) natažený do vedlejší místnosti, např wr741.