Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který firewall

Hezký den přeji.Nikdy jsem neměla firewall ( ¨jen ten ve Windows) a ted bych chtěla.Vybrala jsem si tyto dva Comodo 5.8 a PC Tols firewall plus 7.Musí být v češtině a aby byl přednastven a já nemusela nic nastavovat a aby mě moc neotravoval.Prosím proto o radu případně jak upravit to nastavení.Ještě se zeptám - je lepší před instalací si nechat prohlídnout PC na ,,vírech.cz ?Děkuji Nulka

Každý FW "otravuje", když si naistaluješ nějaký nový program, který se chce někam připojit. Kdyby "neotravoval", neměl by smysl. Poslední windows, která neměla firewall byly W2k. Na ta bych doporučil Zone Alarm. Ale není v češtině a občas otravuje.

Musí být v češtině a aby byl přednastven a já nemusela nic nastavovat a aby mě moc neotravoval.

Ono je to tak:

- alebo chceš mať plne pod kontrolou s kým, akým protokolom a z akého dôvodu, ktorá aplikácia komunikuje,

skutočne to bude spústa informácii, bude co nastavovať a budú aplikácie ktoré budeš musieť prácne rozchodiť

- alebo vlastne si ani moc neuvedomuješ do coho si zabrdol.

Je tak obrovské množstvo sieťovej komunikácie Windows a aplikácii ktorá ignoruje užívateľa, samozrejme nie nevyhnutnej komunikácie, dokonca zlé jazyky tvrdia že pre usera škodlivej,

že ak máš k tomu postoj : " aby mě moc neotravoval ", potom určite nepotrebuješ firewall.

Niekedy je lepšie mnoho vecí nevedieť.

A měla jsi někdy problémy kvůli tomu firewallu ve Windows? Já ho používám už druhým rokem (Win 7) a zatím nezklamal.
Můj brácha i moje máti mají firewall z WinXP a taky bez potíží. Kdybych jim dal jakejkoliv jinej firewall, tak by ho mohli rovnou vypnout, protože tomu vůbec nerozumí. Žádný viry, ani jiný potíže se jim do PC nedostaly. Prakticky ani netuší, co to firewall je a že ho tam mají. Je to tak pro ně lepší, protože nemají nutkání se v tom vrtat a tím to celý znefunkčnit.
Klidně si nech ten firewall z Windows a hoď se do klidu, protože paranoia je hrozná věc.