Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Zdravím,

Chtěl bych si vylepšit tak do měsíce pc a chci si udělat předběžnou představu, nějaké střeva bych chtěl nechat(si myslím že jsou postačující pro novou sestavu) a nějaké vyměnit za lepší. Ponechat bych si chtěl :
*CORSAIR TX650, 650W
*CoolerMaster Dominatior CM 690 nVidia Edition
*Samsung SpinPoint F1 1000GB SATA 2 32MB cache HD103UJ

Prodat a následně vyměnit za lepší bych chtěl :

*Gigabyte N275SO 1.8GB DDR3 (2520Mhz) NViDiA GEFORCE GTX275 (715MHz)
*ASUS SILENT SQUARE EVO
*ASUS P5Q3 - iP45/ICH10R, DDR3, sc775
*4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1600Mhz CORSAIR TWIN3X XMS3
*INTEL Core 2 Quad Q9550 2,83GHz, 1333MHz 2x6MB cache
( i když grafika se mi zdá v celku dobrá ještě )

Zde jsem si složi podle jiných sestav a rad na tomhle foru komponenty co by mohli jít k tomu co jsi chci ponechat (Zdroj,case,HDD) http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_16EV0 114YR0112YE0113W201157Y0117XZ010W5C01

Bude to spíše herní pc, spíše bych chtěl grafiku NViDIA a cenový strop jak je to v košíku max 25000 kč. když bude méně a výkon přibližně stejný tak se zlobit nebudu:-)

Snad jsem na nic nezapomněl, děkuji předem za rady..

Pamat si mozes nechat tiez. Jediny rozumny upgrade je i5 2500K, nejaky dobry chladic napr. Noctua NH-D14, pretaktujes v pohode na 4,5GHz a co som cital, tak GTX 560 ti SOC ma najlespi pomer cena/vykon. Dosku pod procesor to je uz na tebe kolko chces do nej investovat a ci budes chciet taktovat a hodlas pouzivat aj integrovanu grafiku v procesore.
Teraz som kukol ten odkaz na kos, dobre to tam mas vyskladane, ale ta Noctua je na vzduchu asi to najlepsie chladenie. Mas tam aj 570ku, tak neni o com. Nemal by si mat problem cokolvek spustit aj na FULL.

No taktovat asi nebudu :-) nejsem takový zase odborník, vím že dnes to zváldne pomalu každý at už přímo pžes programy nebo v biosu.. ale asi do tohodle se pouštět nebudu, apon né já :-) Chladič asi dám jak si mi poradil vypadá a bude fungovat asi slušně.....Díky za komentář

Tak potom ti staci procesor i5 2500 bez K ak nebudes taktovat, ale zasa nie je az o tolko lacnejsi a urcite sa ti v buducnosti podari lepsie predat ten, co sa da pretaktovat. Ak nebudes taktovat, tak netreba taky brutus chladic co som tam ja napisal. Nechcem ta prehovarat, ale to pretaktovanie je naozaj velmi jednoducha vec a ked zmenis z 3,3GHz na 4,3GHz (a to nebudes v BIOSe naozaj nic okrem frekvencie menit), tak to je uz ozaj citit a aspon sa ti nebude ta GTX570 flakat(nie, ze by sa inak pri 2500K flakala) a pojde nadoraz.

Na přetaktování se nechystáš, takže procesor s K a základní desku nevyužiješ.
SSD 40GB ti bude jako systémový za chvíli "malý"
Paměti jsou blbost, taktovat nechceš a navíc mají vysoký chladič = k ničemu
Nevím proč tam máš datový disk když už jeden máš ze stávající sestavy?
( při dnešních cenách )

Takže drobná úprava původního návrhu -

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_14YR0 114PC0112YD0114NW01192Q010X4A01

Jasný..no taktovat se mi moc nechtělo ale jak tu píšete tak bych chtěl dostat at už s grafiky nebo procesoru něco na víc, tím myslím dostat s toho více než je v základu, né to nataktovat úplně na max ale nějak rozumě....sice sem to ještě nedělal ale klidně si o tom něco přečtu jak se to dělá. Děkuji za návrh sestavy určitě to nějak takhle dám.

koukam ze vsichni zaryty Intelaci... :)

..ale nikde neni psano ze by to mel byt Intel... takze co AMD ?

rozhodne by jsi stejny vykon poridil za mene penez..

no je to na tobe.. kdyztak rad poradim..

kazdopadne.... ten 80GB SSD co ti tu doporucujou... to nestacim zirat teda...

Intel 320 series High Performance 2.5" 80GB
Rozhraní: SATA 3 Gb/s
Max. rychlost čtení: 270 MB/s
Max. rychlost zápisu: 90 MB/s
Cena: 3 336,- s DPH

OCZ Agility 3 Series 60GB
Rozhraní: SATA 6 Gb/s
Max. rychlost čtení: 525 MB/s
Max. rychlost zápisu: 475 MB/s
Cena: 2 447,- s DPH (na alze)

..jako jo.. tomu OCZ chyby 20GB, ale nemyslim ze by te trapilo kdyz jsi uvazoval nad 40GB.. a ta cena ? a rychlosti...

no comment...

vazne jo ?

kolik jich mas a kolik jsi jich reklamoval ?

...ja mam dva a nereklamoval jsem ani jeden

apropo vadnej muzes dostat i od Intelu a podstata veci nebyla v modelu ani ve vyrobci, ale v rozhrani a od toho odvyslejch rychlostech...

konkretne tento model uvadim protoze ho mam... a mam s nim dobrou zkusenost...

...se prober.. :)

zaruka na rozhrani? :) ..ok tak jo

..na tvuj pohled na vec bych mel dve odpovedi..

"ono uz to davno vychytane je"..

a nebo

"nikdy nic nebude vychytany"..

...tak si muzes vybrat

ono ten pocitac taky muzes zahodit a pouzivat tuzku a papir.......... :)

...a vazne uz jsou papir a tuzka dotazeny do dokonalosti...? :)

hhhh

A aky procesor od AMD by si mu doporucil, aby to bolo vykonnejsie, ako to co tam ma teraz: INTEL Core 2 Quad Q9550 2,83GHz, 1333MHz 2x6MB cache. Aby mu teda stal ten narast vykonu za tu robotu to vymienat a preinstalovavat???? Ja mam SSD Intel 510 a som spokojny. Inak este pred mesiacom som bol aj ja AMD (Phenom X6 na 4GHz), bohuzial vykon je niekde inde ako v AMD.

Hoši klídek :-D se to tady strhlo jak na fotbale mezi Spartou a Slávii. Ted nevím co si o tom vše mám myslet :-) co je lepší, nerad bych aby jste se kvůli mému příspěvku hádali. Ano já preferuji Intel ale u procesoru o SSD toho moc nevím (jenom vím že bych už do nového pc nějaký chtěl)

Určitě bych chtěl teda vyměnit Základku, procesor, chladič, grafiku a ramky. Nahradit toto bych chtěl novými, s tím že ty staré komponenty prodám a nějaké peníze dodám. Takže celková cenový strop mám jak už sem napsal 25 000 max. Za tuhle částku bych nerad koupil už nějaký "šmejd" tak se raději chci s vámi domluvit. A každý odpověd ocením velice...

Upřímně se nedivím, stačí se podívat na poskytovatele a markanty písemného projevu a ihned mi dotyčný něco připomíná!
"M-Pol" je znám svými sestavami, takže dát na jeho rady, nebo "rady" puboše s příznačným nickem? Mám dojem, že rozhodnutí je jasné...

Osobně bych volil spíše tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 830U00AM125F chladič. Důvod je, že nahradit ventilátor za jiný v této velikosti je snadnější, než v případě Noctui.

Upřímně jsem se nikdy osobně nějakým prodejem starých komponent nezabýval. Buď jsem to někomu dal, nebo za drobnou úplatu, nebo Sběrný dvůr.
Mimo zdroje, skříně a možná i chladiče vše ztrácí cenu ještě dříve než koupíte...

Podívej se na aukro a vyhledej ve skončených aukcích. Relativně bych řekl že je to velice slušné díky cpu o který je zájem. Ten procesor se nedávno střelil za 4tácy,takže i kdyby to byli tři tak je to luxus..Deska bude 700+ ramky zhruba 60procent ceny nových

Doporučuji u procesoru dát cenu kup teď vysokou, u desky začít na 500 s přihazováním.