Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno IP(internet)

Dobrý den poradno,mám problém s připojením,mněl jsem nápad jak to spravit a to prostřednictvím tohoto notebooku s připojenim na stranky dodavatele internetu.Myslel a myslím že bych mohl zmnenit misto ip noteboku na stránkach poskytovatele za ip noveho pc kterému ne a ne fungovat net.Ptám se má to smysl ?Prosim vás ,nemuzu zistit lan ip adresu,u pc ktery je bez internetu (Dal jsem sice spusti (cmd---->ipconfig ,ale nenašlo mi tam žádnou lan ip jen ip internetu .Neni to divne že tam neni lan ip adresa ,mám tam vubec lan nainstalovanej?Prosím o radu děkuji moc

nebyl na pc nikdy internet,je nový.Neaka sit je tam udělana a mám tam přidělené ip (tpc/ip a v tom to mám vše vypsane)Ipconfig vypíše :Adapter site ethernet doma : Připona DND podle připojeni ....nevypsáno
Adresa ip............vypsáno
Maska podsite ........ vypsano
adresa ip ............(vypsáno,neake čislice s pismenama
vychozi brana..........vypsano
Adapter pro tunelové připojeni teredo tunelling pseudo interface:připojeni dnd podle připojení.......nevypsano
adresa ip..........vypsano(zase pismena s čislicema
vychozi brána.......nevypsano
Adaprer pro tunelove připojeni teredo tunelling pseudo interface : a to same se opakuje.

Tím slovem vypsáno myslim číslice .

Jestli to dobře chápu, (staré) PC se k Netu připojí, (nový) NTB ne. ISP zřejmě hlídá MAC. Potřebuješ wifi router, kde ve WAN sekci vypíšeš parametry připojení "fungujícího" PC a naklonuješ jeho MAC adresu. Pro notes si jen nakonfiguruješ SSID a kryptování. Obě počítadla pak uvedeš do DHCP (metalický PC i wifi NTB).

Stary notebook se připojí a nový pc ne .Skoušel jsem to i bez switchu,vzal jsem kabel s internetem a pripojil primo do nového pc a pote vytahl ze zasuvky internet aby se to resetovalo jak jsem cetl na internetu,ale bohuzel to neslo.Router nemam ,stacil by mi aspon zatim internet v novém pc ,ale ten ne a ne se připojit

Aha. Jestli máš jen switch, tak to na obou PC nenahoníš (potřebuješ router). Podívej se do konfigurace toho NTB, opiš nastavení LAN do nového PC. Příkazem ipconfig /all v NTB si vylistuj MAC adresu, tu pak ve správě HW PC nasurovo naklepej do položky Network Adress síťového adaptéru. Mělo by to chodit.

tu pak ve správě HW PC nasurovo naklepej do položky Network Adress síťového adaptéru. Mělo by to chodit.Správa hw pc ,tim myslíš Ovládací panely/systém/hardware/správce zařízení ? A pokud ano tak kde je položka network adress sitového adapteru,pokud v sitovím adapterech ,vyhledám svuj adapter dám vlastností tam pokud ano tak kám naklepat.

Ty voe ,napsal si to slozite pro mně ,našel jsem kde to najit jak jsi psal.Diky funguje to,a to žepry si mam kupovat router :D :D Díky moc diky diky diky . Neumíš si predstavit mou radost ,3 tydny bez netu a pc co má par dni do registrace windowsu :D