Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozbitý flash disk

Dobrý den,
mám problém s flashkou (2GB). Při připojení k počítači mi vyskočilo okno že je poškozená a že potřebuje opravit, a některé soubory uvnitř nejdou otevřít. To se stává při předčasném vytažení z počítače, ale jsem si jistá že jsem jí vytáhla až po dovolení a navíc poškozené soubory jsem v ten den vůbec neotvírala. U některých je mi to jedno, ale dva určitě potřebuji (jinde je nemám) jedná se o soubor .doc a . xls. Při pokusu o otevření se mi nabídla nápověda s opravou souboru, ale nic se nestalo. Je nějaká možnost jak soubory zachránit? nebo alespoň ten text uvnitř? Děkuji Michala V.

Při připojení k počítači mi vyskočilo okno že je poškozená a že potřebuje opravit

A copak bylo dál?!

Je nějaká možnost jak soubory zachránit?

Ano, pokud...
Doporučil bych Testdisk, ale v nepatřičných rukou jde o velmi nebezpečný nástroj TestDisk! PhotoRec - dle názvu primárně určen na soubory, ale umí i jiné.

S médiem hlavně žádné nepatřičné operace! Každý zápis snižuje možnost záchrany!

Stalo se mi něco podobného už před 14 dny, to jsem ale věděla že jsem flashku vytáhla brzy, tak jsem dala opravit. Ale tentokrát jsem na Opravit neklikla a pokračovala normálně dál. Po zjištěné některých nefunkčních souborů jsem si zbytek přetáhla do počítače (ty rozbité nejdou stáhnout). Co znamená že jdou zachránit, pokud... ??? a včem spočívá nebezpečí Testdisku? Ikdyž jde nebezpečí trochu stranou protože potřebuji ty dva soubory :-)

Pokud...
...soubor není neodvratně poškozen! V případě flash média je "pamětí" el. náboj, takže nic moc...

a včem spočívá nebezpečí Testdisku?

Že s ním nebudete schopna zacházet a například volbou špatného média zlikvidujete data na něm!

na počítači ve škole, přišel mi zbytečný ten krok navíc kopírování ze složky na flash.... no co se dá dělat, za hloupost se platí :-/, ale nechápu jakto že když jsem tyhle dva soubory dělal někdy v týdnu a pak bylo vše v pořádku a včera jsem dělala jiné, tak dnes je s flashkou problém ale nefungují ty z pondělaka a ty ze včera jsou vpohodě.

mám ešte dobré skúsenosti s programom CDCheck, je síce primárne určený na cd a diskety ale vie robiť aj s usbčkami. recuva pochybujem že pomôže kedže tá je na obnovovanie zmazaných súborov, ale tento program dokáže obnoviť súbor nech je akokoľvek poškodený - samozrejme že obnoví len to čo je na ňom v poriadku a zvyšok budú hieroglify :)