Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB hieroglyfy

Ahojte,
mám problém s USB kľúčom. Počítač mi zamrzol a kľúč som asi vytiahla bez použitia možnosti "bezpečné odstránenie zariadenia". Všetky priečinky a súbory sú odvtedy nedostupné (nedajú sa otvoriť) a ich názvy sa zmenili na hieroglyfy (štvorčeky, kvačky, čiarky, veľké zátvorky, paragrafy...). Je tam toho cca 4GB. Vyzerá to asi takto:

názov jedného zo súborov: SÓĹZ[xbY.|│

názov jedného z priečinkov: ËÖŚ╠╣ë▓D.r╬

Dátumy sú tiež nezmyselné: 17.4.2046, 19.11.2033, atď.

Mám tam niektoré veľmi dôležité dokumenty... Pozná nietko riešenie?

Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede.

Jana

v jiném pc na to zkus použít program recuva, jestli něco vyčte a zachrání.
placené jsou: r-studio, getdataback for fat32.

jako každý rok, až se objeví termín bakalářek a diplomek, opět geometricky naroste počet těch, kteří editují přímo na nespolehlivé flashce (nedejbože monstrózní dokument word s obrázky), bez zkopírování na bezpečnější disk pc kdy automaticky vznikne záloha.

poškozený souborový systém obvykle znamená vyhození flashky.

Ahoj,
ďakujem za rýchlu odpoveď! Skúsila som to, ale tento program nevie nájsť súbory a priečinky na USB kľúči.
Inak, ani systém, ani Recuva nerozpoznáva USB kľúč pod jeho názvom (CORSAIR), ale iba ako "Vymeniteľný disk F". Ostatné kľúče sa zobrazujú pod ich názvom (CORSAIR, Transcend...).
Jana

pod jeho názvom (CORSAIR), ale iba ako "Vymeniteľný disk F"

Urcite sa tak predtym volal?, ja na tom nevidim nic zle, to je dafaultne pomenovanie pre USBcka od MS (aspon kedysi to tak urcite fungovalo, neviem co dnes robi Win7). Pri formatovani mozes jeho nazov zmenit napriklad na Abrakadabra.
Skusil by som este ine programy tak ako radi Brtnik. Ak to nepomoze tak smola, USB naformatuj, ak ani potom nezacne pracovat tak ho mozes hodit do kosa.
Nerobit zalohu na iny HDD, to chapem....nerozdelit si disk na viac oddielov (mat iba jeden systemovy), fajn, aj tak to tak robia vsetci....ale premiestnit cenne udaje na USBcko a zmazat ich z disku alebo ich dokonca vytvorit/ulozit iba priamo na USBcko to je pekne blby napad!