Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte foťák pro starší paní

Zdarec. Chtěl bych pro maminu (68) pod keř jednoduchý kompakt, který by pochopil a dokázal použít i tvor s humanitním vzděláním. Žádnou hyper super hi-tech záležitost nevyžaduju, bylo by to akorát k focení při toulkách po kopcích, k jejímu notesu by to mělo umět USB_Storage. Žádný hyperzoom, stačí dvojka/trojka, ale se stabilizací. Žádné externí nabíjení akubloků, jen ďoura pro nabíječku. Doporučíte foťák pro seniora?

Díky všem za informace a podněty. Dneska jsme vybírali velmi pečlivě foťák pro moji maminku k narozeninám (70) a nakonec volba padla na Samsung PL210S. Zítra ho vyzvednu v ALZE a po odzkoušení přidám i svoje postřehy :)

Exhumace č.2 - video:

HD to umí, a to tak, že excelentně. Zná zoomovat v průběhu natáčení, chvilku ovšem trvá zaostření (tak čtvrt sekundy) na novou scénu. Stabilizace v tomto režimu funguje taky. Mikrofon je strašlivý tvor :-D - zaměří se na nejbližší hluky (dle zaostření? spíš ne. je to jen dírka) a cokoliv jiného utlumí na úroveň macaráta jeskynního. Při nahrávání videa tedy radím nefunět! Patnáct minut je dogma, možná se tím Panák snaží zabránit přehřátí CCD. Ale ruku na myokard - nahrávali jste někdo na foťák víc než čtvrt hoďky videa v kuse?