Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PCI radič SATA so systémovým diskom - Windows, Linux

Máte skúsenosti so štartom systému z disku SATA pripojeného cez dodatočný SATA radič na PCI? Rozpoizná tento radič inštalátor Windows a Linux? Treba nejaké ovladače? O Windows sa nebojím, ale ide mi o prevádzku Linuxu z takéhoto disku, že či vôbec bude rozpoznaný a či nebudú s tým dodatočne nejaké problémy.

citacia:

O Windows sa nebojím, ale ide mi o prevádzku Linuxu z takéhoto disku, že či vôbec bude rozpoznaný a či nebudú s tým dodatočne nejaké problémy.

myslim,ze skor aby neboli problemy s win;-),a taktiez zalezi aku verziu kernelu pouzijes(pouzivas)pre linux,popripade ake distro.

[mod]Citace se dělá tagem QUOTE, nikoliv CODE. (host)[/mod]

pokud se karta umí navěsit na BIOS a hlásit se jako bootovací, tak jediné, co tě u linuxu může potkat je, že pojedeš v nějakém pomalém/kompatibilním PIO režimu. Ale myslím, že těch řadičů (fyzických IO, ne výrobců) není zas až tolik (SiliconImage, HighPoint, Promise, ..)

Dobre teda. Tak otázka ešte: Mám sa zaoberať tým, aký radič kúpim alebo kúpiť radič a potom hľadať prípadné ovladače? Myslím tým, či sa nemusím báť, že zistím, že práve k môjmu radiču nebude ovladač?

nevím co řešíš. Koukni se do zdrojáků svého jádra (nejjednodušeji např. make menuconfig v kořenovém adresáři zdrojáků jádra a v menu se podívej, co tvé jádro podporuje).

případně můžeš navštívít www.abclinuxu.cz, mají tam hardware compatibility list, případně se tu i tam můžeš doptat na konkrétní model.